הדרמה בבת ים: המועמד של ש"ס ייבחר?(וידאו)

בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל היום (שלישי) את הבחירות לראשות העיר בת ים שנערכו בחודש ינואר אשתקד. אלי יריב, שהתמודד על ראשות העיר ונתמך בין היתר על ידי ש"ס והפסיד ליוסי בכר, הגיש עתירה לבית המשפט נגד תוצאות הבחירות {בוטלו הבחירות}

בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל היום (שלישי) את הבחירות לראשות העיר בת ים שנערכו בחודש ינואר אשתקד. אלי יריב, שהתמודד על ראשות העיר ונתמך בין היתר על ידי ש"ס והפסיד ליוסי בכר, הגיש עתירה לבית המשפט נגד תוצאות הבחירות בטענה שהיו במערכת הבחירות "טובות הנאה, מעשי שוחד ופגיעה בטוהר המידות".

השופטת רות לבהר שרון הצביעה על שורת ליקויים במהלך מערכת הבחירות בעיר. בין היתר, היא ציינה כי בכר נתן הבטחות שלטוניות אסורות, כמו אי-העלאת ארנונה לבעלי עסקים, ונתן טובות הנאה לקבלנים. כמו כן, הצביעה השופטת על התערבות של עובדי עירייה במערכת הבחירות וכן על מעורבות של ראש העיר הקודם שלומי לחיאני, שלדבריה "לא בחל בשום אמצעים, ופעל נמרצות ובפומבי למען בחירתו של בכר, כאשר הוא מפזר הבטחות שלטוניות, כאילו שימש עדיין בתפקיד ראש העיר".

פרקליטיו של אלי יריב, עו"ד בעז בן צור, עו"ד אלעד פלג ועו"ד אסנת גולדשמידט, מסרו בתגובה להחלטה: "בית המשפט קבע באופן נחרץ וברור, שהבחירות בעיר בת ים הוטו בעקבות עשרות מקרי שוחד וליקויי בחירות שבוצעו על ידי ראש העיר יוסי בכר וקודמו בתפקיד שלומי לחיאני, אשר רתמו את המשאבים הציבוריים לטובת בחירתו של ראש העיר. מדובר בפסק דין חשוב, שמעלה על נס את טוהר הבחירות ושלטון החוק, ומסתייג בקול צלול משחיתות שלטונית. דומה כי זהו יום חג לתושבי העיר בת ים".

מראש עיריית בת ים יוסי בכר נמסר בתגובה: "אני מכבד את בית המשפט, אולם סבור שטעה בהחלטתו להתערב בבחירות דמוקרטיות על סמך טענות חסרות בסיס של גורמים בעלי עניין אישי. לאחר שנלמד את פסק הדין, נגבש החלטה בדבר הגשת ערעור".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יש לבטל מהשורש את מפלגת הטרור דעשס שאנשי הארגון זרעו טרור, הטרדות, איומים סנקציות אלימות פיזית ומילולית בבחירות נגד כל מי שלא התיישר איתם

    פושעי ומחבלי דעשס לדין |
    הגב