הדרמה בחדרה • 'זהות יהודית' פרשה מהקואליציה

הקרב על השבת בחדרה: כפי שנחשף אמש ב'קוקר' המפלגה החרדית הגדולה פרשה מהקואליציה העירונית. במקביל, גוברים הלחצים על סיעת ש"ס המקומית שתצטרף גם היא לצעד, גורם חרדי בכיר בעיר: "הציבור הדתי והחרדי לא יסלח למפלגה שהעדיפה טובות הנאה פוליטיות על פני קדושת השבת"

השבת תנצח בחדרה? ראש העיר החליט שלא להיענות לאולטימטום שהציבה בפניו סיעת 'זהות יהודית' – הסיעה החרדית הגדולה בעירייה – בענין שינוי חוק השבת. אי לכך מימשו חברי הסיעה בראשות היו"ר צפריר ביטון את איומם והודיעו על פרישה מהקואליציה העירונית.

בתוך כך, גוברים הלחצים על סיעת ש"ס שתפרוש גם היא מהקואליציה העירונית. כפי שחשפנו אמש ב'קוקר', ראש העיר, צביקה גנדלמן, הגיע לסיכום עם יו"ר סיעת ש"ס המקומית, בועז ביטון, על מינויו לתפקיד משנה לראש העיר (בהתנדבות) בתמורה להישארותו בקואליציה, אולם בעקבות הפרסום מופעל מאז אמש מכבש לחצים על ביטון ושותפיו בדרישה שיודיעו אף הם על פרישה ולא יתנו יד לחילולי השבת בעיר.

את הלחצים מפעילים גורמים מקומיים, כשאליהם מצטרפים גם גורמים מהפוליטיקה הארצית הרואים בחדרה נקודה קריטית במלחמה הכוללת על קדושת השבת בארץ הקודש.

גורם בכיר בעיריית חדרה ששוחח הבוקר עם 'קוקר' העריך כי בסופו של יום גם ש"ס תודיע על פרישה. לטענת הגורם, "הלחץ על ש"ס הוא עצום. הציבור החרדי, הדתי והמסורתי לא יסלח למפלגה חרדית שחבריה פספסו הזדמנות לשים סוף לחילולי השבת בעיר".

בתמונה: המכתב ששיגרו נציגי 'זהות יהודית' לראש העיר
תמונה (5)

כזכור, אמש חשפנו כי לאחר מאבק ממושך על קדושת השבת בעיר הצפונית, שיגרה הסיעה החרדית הגדולה בעירייה, זהות יהודית, אולטימטום לראש העיר, צביקה גנדלמן, בו היא מאיימת כי אם הוא לא ישנה בתוך 24 שעות את חוק השבת באופן כזה שימנע את חילולי השבת בעיר, הרי שחברי הסיעה יפרשו מהקואליציה העירונית.

מדובר באולטימטום דרמטי במיוחד מאחר ופרישה של 3 חברי 'זהות יהודית' בנוסף ל-2 חברי סיעת ש"ס – משמעותה פירוק הקואליציה העירונית מה שיחייב עריכת בחירות חדשות.

חבר מועצת העיר הרב בנצי נורדמן הגיב בשיחה ל'קוקר': "נציג דגל התורה נשמע וישמע להוראות גדולי הדור ששלחו אותו".

יו"ר ש"ס בעיר בועז ביטון הגיב אף הוא : "אנחנו נמצאים בשיתוף פעולה ובהידברות מול ראש העיר. המאבק של 'זהות יהודית' מול ראש העיר הוא מאבק אישי, שלא ינסו להפוך מאבקים אישיים למאבק על השבת. הסיעות הדתיות השפויות בשיתוף פעולה מלא נאבקים על קדושת השבת מתוך הקואליציה"

יצויין, כי מאבקי השבת בעיר הצפונית מהווים חלק מרצף מאבקים במחוזות רבים בארץ, כך שלניצחון ב"חזית הצפונית" תהיה משמעות מוראלית (ואף מעבר לכך) גם בערים נוספות. הפסד? יהיה מי שידרוש מחיר על כך.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.