הדרמה ב'יהדות התורה' • אייכלר מגיב: "לא ננזפתי ע"י האדמו"ר, מגיע לנו יותר" (הקלטה)

התסיסה ב'יהדות התורה': ח"כ אייכלר מגיב לסערה סביב איומיו לפרוש מהקואליציה: "לא ננזפתי ע"י האדמו"ר מבעלזא. פניתי ללשכת רה"מ בדרישה להעניק את ועדת פניות הציבור עבורי". אייכלר הוסיף: "לאחר שראינו את השלל לבית היהודי, המפתח הקואליציוני השתנה – וגם לנו ביהדות התורה מגיע יותר". האזינו

התסיסה הפנימית ב'ליכוד' הגיע היום גם ל'יהדות התורה' לאחר שח"כ איוב קרא הבהיר כי לא יסור למשמעת הקואליציונית אלא אם יקבל תפקיד שר, שיגר ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) מכתב מרד נוסף מטעמו לראש הממשלה נתניהו.

במכתב הוא קובל על מיעוט התפקידים שזכתה מפלגתו במסגרת המשא ומתן הקואליציוני ודורש את ראשות הוועדה לפניות הציבור.

אייכלר במכתבו הבהיר כי במידה ולא יקבל את התפקיד הוא לא יראה עצמו מחויב להסכם הקואליציוני שנחתם עם יהדות התורה.

בראיון לרדיו 'קול חי' הגיב אייכלר לראשונה על הסערה שהתחוללה סביב מכתבו ואמר כי "פניתי למען כל המפלגה, מגיע לנו על פי המפתח הקואליציוני עוד תקפידים שיכולים לסייע לציבור", לדבריו של אייכלר, "לאחר שראינו את השלל לבית היהודי – המפתח הקואליציוני השתנה – וגם לנו ביהדות התורה מגיע יותר".

[alooma ref="70668ed9b801e2d58a2b303b494d8e55.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

"אני פניתי בדרישה לראש הממשלה להעניק לח"כ מקלב את ראשות וועדת הפנים ולי את ראשות הוועדה לפניות הציבור". הוסיף אייכלר.

עם זאת, הודה אייכלר כי "יפעל על פי הוראת רבותיו", כשכוונתו להוראת האדמו"ר מבעלזא שאישר את ההסכם הקואליציוני בטרם נחתם על ידי חברי יהדות התורה. עוד הוסיף כי "אם לשכת ראש הממשלה הדליפה את הפניה שלי אני מרחם על ביבי".

אייכלר הוסיף: "לא ננזפתי ע"י האדמו"ר מבעלזא. אחרי חלוקת השלל הקואליציוני, פניתי ללשכת ראה"מ בדרישה להעניק למקלב את ועדת הפנים ואת ועדת פניות הציבור עבורי. זה עוול לקפח את הציבור החרדי בחלוקת התפקידים".

כזכור, הבוקר דיווחנו כי ח"כ ישראל אייכלר שיגר מכתב לרה"מ, בנימין נתניהו, בו הוא דורש להעביר לידי המפלגה גם את הועדה לפניות הציבור "ולא – אינני רואה עצמי חלק מן הממשלה".

אייכלר, שזועם על השלל הקואליציוני הדל שהשיגה – לטענתו – המפלגה, שיגר הבוקר מכתב לרה"מ בו מופיעה הדרישה המדוברת. לטענת אייכלר, לפי מפתח החלוקה שנקבע למפלגות האחרות, יהדות התורה זכאית לועדה נופת.

מעבר לקרע הפנימי ביהדות התורה שמשתקף מהמהלך של אייכלר, מדובר גם על כאב ראש אמיתי לנתניהו ורמז לבאות. העובדה שהקואליציה תלויה על חודו של קול מאפשרת לכל חבר כנסת להעלות דרישות ואיומים כראות עיניו.

במערכת הפוליטית מעריכים כי מצב זה לא ימשך זמן רב, וכי בשבועות הקרובים יתכנו מצטרפים חדשים לקואליציה, כש"החשודים" העיקריים הם חברים שיערקו מיש עתיד, המחנה הציוני, או הקמה מפתיעה של ממשלת אחדות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אחרי מה שעשה השוטה ישראל אייכלר אסור לתת לו תפקיד כלשהו. אם הפעם נתניהו נכנע ונותן לישראל אייכלר את מבוקשו, אנו קובעים כאן בצורה הכי ברורה, כי ממשלתו של בנימין נתניהו לא תחזיק מעמד יותר מתקופה קצרה מאוד.

  אחד הפשעים החמורים בהיסטוריה הפוליטית נעשה על ידי ישראל אייכלר שכתב מכתב איום לראש הממשלה ותבע תפקיד לעצמו, תביעה שהיא לגיטימית ומותרת במפלגתו, אבל אסור היה לו לעשות את מה שעשה, כשכתב מכתב לראש הממשלה ואיים עליו שאם לא יתן לו תפקיד בכנסת הוא לא חלק מן הקואליציה, דבר שכזה הוא מעשה חמור מאוד, מפני שהוא מוטט את כל הבסיס עליה יושבת 'יהדות התורה', מבחינתו של בנימין נתניהו 'יהדות התורה' אינה עוד 6 מנדטים אלא 5 בלבד, מפני שאם כל אחד יכול לנהל מו"מ לעצמו אז היכן אנו חיים, עם מפלגה כזו אי אפשר לחיות, וצדק מי שקבע לפני שנים כי 'יהדות התורה' היא 6 מפלגות מפני שכל ח"כ הוא לא רק סיעה אלא מפלגה בפני עצמו עם גדולים משלו וקובע אחרת ויכול אף להצביע אחרת וראינו זאת בעבר בהרבה מקרים.

  מעשה שכזה שעשה אייכלר אסור שיעבור בשתיקה, הוא חייב להיענש ובגדול, מפני שזכותו היתה להיאבק בתוך הסיעה ולתבוע שהסיעה היא זו שתפנה ותבקש, הוא אישית היה אסור לו לעשות זאת, הוא פגע קשות במעמדה של הסיעה כולה, וביזה את הרעיון האגודאי והחרדי, לפיו אנו מפלגת אידיאלים ולא מפלגת ג'ובים, מה שעשה אייכלר במעשהו, הוכיח לעולם כולו כי מדובר בצבוע ושקרן הג'וב לפני האידיאל, מפני שאם כל כך חשוב לו האינטרס החרדי, אז איך הוא מאיים על ראש הממשלה שלא יצביע למען ממשלתו וכי אינו חלק מן הקואליציה אם לא ימנה אותו לתפקד יו"ר הועדה לפניות הציבור.

  לא בחינם היו מי שכינו את מעשהו כמרד, ומי שמורד מגיע לו עונש כמורד, בגלל מה שעשה אסור שיקבל תפקיד כלשהו, ואף לצמצם את מספר הועדות שבהן הוא אמור להיות חבר, על מנת שילמד לקח כי לא עושים מעשה שכזה. גם אם נניח שיש לו טענות מצויינות מדוע מגיע גם לו תפקיד, המאבק הזה חייב להיעשות בתוככי הסיעה ולא מחוצה לו.

  שימו לב, משהו חמור מאוד קורה בבעלזא, הרבי מתייעץ עם יענקל ליצמן הוא זה שהביא לו כל הזמן דוחו"ת על המו"מ, הרבי לא שיתף את ישראל אייכלר בשיחות הללו, וגם עתה אייכלר לא פנה כלל לרבי שהוא יתבע עבורו תפקיד, והרבי לא מאיים כי יורה להצביע נגד אם לא יתנו לאייכלר תפקיד. מי הוא בעל הסמכויות הרבי מבעלזא או אייכלר, הטוען כי הוא המחליט בנושאים אלו וכי הוא הסמכות דבר שנוגד לכל הרעיון והתפיסה החרדית לפיו הרבי שלו צריך להיות הסמכות שלו והוא רק השליח ולא יותר מזה.

  כאמור, אם אייכלר ינצח בענין הזה, הממשלה הזו הפסידה ותיפול מהר, ואם הוא יקבל את עונשו זה יבטיח כי אחרים לא יעשו כמותו. ברגע שנתניהו נכנע לאייכלר אוטומטית הוא יקבל שורה של מכתבים של מי שלא מרוצים סבורים שלא קיבלו מספיק ולא חסרים כאלו בהרבה סיעות. רק עם יד חזקה הוא יצליח לעצור גל של תביעות כאלו.

  ומילה לאייכלר, ביזית את היהדות החרדית, עשית לנו שם רע, ההתנהגות הזו היא סחטנית, וברברית, ואין זה פלא שהחילונים ששומעים על מה שעשית מסתכלים על החרדים כסחטנים, אתה הוא זה שגורם לכך.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב