הדרמה בפונוביז': "הפעילות אינה מכוונת נגד עולם התורה"(וידאו)

במשטרת ישראל הודפים את הביקורת נגד אופן ביצוע המעצרים בישיבה: "הפעילות מכוונת כלפי אותו קומץ מתוך תלמידי הישיבה אשר בחר לנקוט בדרך של אלימות והפרת הסדר כדי להשתלט על סדר היום בישיבה"

במשטרת ישראל הודפים הבוקר את הביקורות כנגד מבצע המעצרים בישיבת פונוביז' אמש. מדובר המשטרה נמסר: "עקב ריבוי עשרות תלונות במרחב דן שעיקרן מקרי אלימות וכו עוכבו ונעצרו הלילה לחקירה כ-25 תלמידים בישיבת פונביז׳ בבני ברק. אנחנו מדגישים כי הפעילות הינה נקודתית כנגד החשודים שכלפיהם הוגשו תלונות ולא חלילה כנגד כלל הישיבה והתלמידים או כנגד מאן דהוא בעולם התורה. הפעילות המשטרתית נעשתה לאחר אין ספור בקשות ושיחות שבהם הובטח כי מעשי האלימות יפסקו אולם לא כך קרה והתלונות המשיכו להצטבר במשטרה".

הדובר הוסיף: "עשרות תלונות בגין עבירות אלימות, קטטות, השחתת רכוש כולל הצתות וכו' כחלק מאותו סכסוך בין שתי קבוצות תלמידי ישיבה. מפקד מרחב דן נצמ שמעון לביא הנחה את שוטרי המרחב לפעול כך שיושב הסדר במקום ולעצור את קומץ תלמידי הישיבה שבאופן עקבי מלבים את הלהבות מפירים את החוק והסדר. מפקד המרחב הדגיש כי מדובר בישיבה מכובדת ואיכותית המהווה את ספינת הדגל של הישיבות הליטאיות בבני ברק בפרט ובארץ בכלל. הפעילות המשטרתית מטרתה להשליט סדר ולהשיב את תחושת הבטחון במקום עי טיפול נקודתי בכל אירוע עברייני. הפעילות מכוונת כלפי אותו קומץ מתוך תלמידי הישיבה אשר בחר לנקוט בדרך של אלימות והפרת הסדר כדי להשתלט על סדר היום בישיבה. שוטרי מרחב דן עצרו הבוקר כ 30 מהחשודים והם הובאו לתחנת המשטרה לצורך חקירתם"

כזכור, משטרת מרחב דן ביצעה באישון ליל מעצרים בישיבת פוניבז' בבני ברק, וזאת, במסגרת חקירת הרס רכוש הישיבה והפרעות חוזרות ונשנות לסדרי הישיבה במהלך תפילת מעריב.

מאות שוטרים ממרחב דן פרצו בסמוך לשעה:2:00 לפנות בוקר לפנימיית הבחורים מפלג "המחבלים" וביצעו מעצרים על פי רשימה מסודרת של הבחורים "המבוקשים" לחקירה בשל מעורבותם בהשחתת רכוש ובגרימת נזק לישיבה.

על פי עדויות משטח הישיבה לפחות 15 בחורים נעצרו עד כה במהלך הפשיטה כשהם מובאים היישר אל תוך רכבי שירות בתי הסוהר, מאות בחורי הישיבה התעוררו בשל הפשיטה והתעמתו עם כוחות המשטרה.

צפו בדרמה
[alooma ref="bb592b4a7efb9301c5102fe6e0854bc0.avi" src="1" autoplay="1" pid="0"]

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נקווה שישוחררו בקרוב.
    ובד בבד ייפסק חילול ה' הגדול שהיה עד כה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב