לקראת הסכם • ליברמן יצא מלשכת רה"מ : "קיבל את ההצעה" ( שידור חי)

תפנית בעלילה: ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לשר הביטחון משה יעלון כי יציע לאביגדור ליברמן את משרד הביטחון – בשעה זו הסתיימה פגישתו של ראש הממשלה עם ליברמן, בהודעה משותפת נמסר כי "הפגישה הסתיימה באווירה טובה וחיובית"הצטרפו לשידור החי בערוץ 2

הדרמה נמשכת: הערב ייפגשו, שר הביטחון המיועד אביגדור ליברמן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וככל הנראה יחתמו על הסכם הבנות לכניסה לקואליציה. על פי ההסכם המתגבש, ליברמן ישמש כשר הביטחון , סופה לנדבר תשמש כשרת הקליטה, יעלון יודח מתפקידו, וכלל לא בטוח אם ישמש כשר במממשלה.  

העיתונאי בן כספית דיווח במעריב כי ליברמן אמר "כן"  לראש הממשלה, ההסכם סגור.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לשר הביטחון  משה יעלון כי יציע לאביגדור ליברמן את משרד הביטחון – במסגרת המגעים הקואליציונים עם המפלגה, בשעה זו הסתיימה פגישתו של ראש הממשלה עם ליברמן, בהודעה משותפת נמסר כי "הפגישה הסתיימה באווירה טובה וחיובית"

 הצטרפו לשידור החי בערוץ 2 – באדיבות רשת

ליברמן דורש את תיק הביטחון, עונש מוות למחבלים , והטבות נוספות לעולים.בתוך כך,  גורמים במפלגות החרדיות הביעו הסכמה עקרונית לצירופו של ליברמן לממשלה למרות שהוא בעבר התנגד לחוק הגיוס.

רק אתמול, הרצוג סיפר לכל מי שרק רצה לשמוע על הסכם סגור עם נתניהו,  אלא שההתנגדות בתוך העבודה לחבירה לממשלה הביאה את נתניהו לעשות אחורה פנה ולפנות לליברמן שעד לא מכבר הצהיר כי לא ייכנס בשום מצב לקואליציה, היום ליברמן נשמע אחרת והסכים לחבור לממשלת נתניהו במספר תנאים שהציב. כעת נפגשים השניים ונדמה כי הסיכויים שיכנס למממשלה הולכים וגוברים.

במקביל, סוער במפלגת העבודה, אחרי מסיבת העיתונאים של יו"ר הקואלציה חבריו קוראים להרצוג להתפטר:

ח"כ רוזנטל קורא להרצוג להתפטר, "המפלגה לא תוכל להשתקם אם לא תניח את המפתחות. איבדת את אמון הבוחרים״ רוזנטל ציין עוד: "לאור הקלון שהטיל על מפלגת העבודה וערכיה, ולאחר הנהגתו הכושלת, על בוז'י  להחזיר את המפתחות ולהתפטר מתפקידו לאלתר.

מפלגת העבודה לא תוכל להשתקם כל עוד מוביל אותה אדם שהתנהל באורח חובבני ושיחק לידיו של נתניהו שהשתמש בנו וזרק לכלבים"

 

שלי יחימוביץ גם כן קראה להרצוג ללכת הביתה: "הרצוג הוא גיבורו מרצון של מחזה מביש שהמיט קלון על מפלגת העבודה. כצפוי, הוא גם אכל את הדגים הסרוחים מידיו של נתניהו וגם מגורש כעת מהעיר. איתו ספגה מכה קשה מפלגת העבודה כולה, חברי הכנסת המצויינים שלה, וכל מי שמאמין בערכיה. גם האמון הדל ממילא של הציבור במערכת הפוליטית ספג מהלומה, ובצדק. נתניהו הושיט להרצוג מלכתחילה עצם מרוטה של שיירים שהרצוג התעקש לקחת אותה כאילו היתה אוצר גנוז, אבל אפילו העצם הזאת נלקחת כעת מפיו בעל כורחו. גם אם פגישת נתניהו ליברמן לא תוליד דבר, יש לסיים את הפארסה מייד. אוי לבושה."

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.