הדרת נשים בגלגל"צ? הזמרת הכריזה מלחמה

הזמרת מאיה בוסקילה הוציאה ארבעה שירים מתחילת השנה, אך קולה לא נשמע בגלגלצ כבר תקופה ארוכה. הזמרת החליטה להכריז על מלחמה נגד התחנה בשם כל הזמרות, וקראה לשרה מירי רגב לשנות את השיטה: "זו תחנה של בריונים. יש שלוש זמרות מול עשרים זמרים

הזמרת החילונית מאיה בוסקילה החליטה לצאת למלחמה כנגד תחנת הבת של גלי צה"ל, בעקבות הדרת הנשים ומיעוט השמעתן מהתחנה,

בוסקילה הופיעה אמש (שלישי) במועדון הזאפה הרצליה ופצחה בנאום בו היא מכריזה על מלחמה נגד גלגלצ. לדבריה, תחנת הרדיו הצבאית מתעלמת מיצירתה, ולא משמיעה את שיריה למרות הצלחתם בתחנות האחרות. "יש לי משהו שנורא חשוב לי לומר", בוסקילה פתחה את דבריה. "במיוחד לכם הקהל – אתם אלה שצורכים את המוזיקה, אתם אלה שצורכים את העבודה הרבה שאנו עושים, את הלילות שאני נמצאת באולפן, ואני עובדת כל כך קשה ומשקיעה כל כך הרבה כסף לבד. ואז בא גוף מסוים שנקרא גלגלצ. חלק כבר צוחקים כי חלק כבר מבינים על מה אני מדברת, האמת היא שיחסי הציבור, המנהל שלי, אמא שלי, החברים שלי וכולם אמרו לי 'אל תעשי את זה, אל תפתחי את הפה הגדול שלך'. אבל אני לא יכולה שלא לפתוח את הפה הגדול שלי. במיוחד אחרי שלוש שנים ששתקתי וסגרתי אותו ממש טוב, כי חשבתי שדברים ישתנו".
מירי רגב - רחב

בוסקילה לא עצרה בתלונות אישיות לתחנה, ועמדה על כך שהיא מדירה זמרות משידוריה. " בגלגלצ יש סטטיסטיקה מאוד מגניבה – יש שלוש זמרות מול עשרים זמרים. העצמה נשית אין שם. הם כנראה לא אוהבים נשים. ואין שם כמעט זמרות, זמרות שהיו כמוני – אני לא מדברת רק על עצמי כי המלחמה שאני הולכת לעשות היא מלחמה שהיא לא רק לי – היא מלחמה לכל הזמרות, גם לאלו שיבואו אחריי. לאלו שלוקחים להם את הזכות, שעובדים כל כך קשה ובסוף יש שיר עם צפיות והשמעות מטורפות. בכל תחנות הרדיו אני מקום ראשון ורק הם החליטו שלא מעניין אותם, לא מעניין אותם גם מהטעם שלכם. וזה מה שהניע אותי לבוא ולדבר".

"כולם שואלים אותי ברחוב במשך שלוש שנים 'לאן נעלמת?'", סיפרה בוסקילה על הבמה. "לא נעלמתי. תחנה אחת מנסה להעלים אותי. זה לא יצליח להם. אני כאן. אני קיימת. אני הולכת להישאר ואני הולכת לעשות מהפכה שעוד הרבה ידברו עליה. כי אני לא אוהבת שמאיימים עלי, והתחנה הזו היא תחנה של בריונים ואני עם בריונים יודעת להתעסק היטב. אז אם יש פה משהו בגלגלצ ששומע אותי – יש פה המון זמרות שרוצות להשמיע את הקול שלהן, זמרות שהיו זמרות השנה אצלכם".

בוסקילה פנתה לשרת התרבות מירי רגב שתפגש איתה לדון כיצד לטפל בגלגל"צ: "השיטה צריכה להשתנות. אני קוראת הערב למירי רגב – אני יודעת כמה היה לך קשה בתור אישה להיכנס לעולם של גברים, אז את בוודאי מבינה אותי. אם את רוצה לקום, לעשות מעשה ולשנות את השיטה בגלגלצ שבגללה נהרסות קריירות רבות של זמרות וזמרים, ולתת את ההזדמנות לזמרות, קצת כבוד. מירי מסיקה ושירי מימון וכולם מפחדים וכולם סובלים, ממורמרים ובוכים, וכולם מנקים מתחת לשטיח. אני הפסקתי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.