ה"דר שפיגל" הגרמני נגד "המבשר": חתך את אנגלה מרקל מתמונת המנהיגים

התקשורת "מזועזעת": עיתון "המבשר" צנזר את תמונתה של אנגלה מרקל מתמונת המנהיגים בעולם • ב"דר שפיגל" הגרמני ובעיתון איטלקי דיווחו: "מרקל נמחקה מתמונת המנהיגים". "המבשר": "לא נתנצל על כך".

ביום שישי אחר הצהריים חטף מחבל מוסלמי בני-ערובה במרכול כשר בפריז, רצח ארבעה וחוסל כעבור שעות אחדות בידי אנשי הביטחון הצרפתים. כל העיתונים הכלליים והחרדיים הקדישו לכך את הכותרת הראשית ואת העמודים הפותחים.

אך מספר כלי תקשורת כלליים בארץ ובעולם החליטו להתמקד דווקא בצנזור תמונתה של אנגלה מרקל קנצלרית גרמניה מתמונת המנהיגים שפורסמה בשער העיתון, כפי שמתבקש ונהוג בעיתון חרדי.

באתר 'וואלה' בחרו לדווח כי עיתון "המבשר" ערך מחדש את תמונת צעדת המנהיגים בפריז וחתך ממנה החוצה את ראש ממשלת גרמניה אנגלה מרקל, שצעדה בשורה הראשונה. בעיתון לא טשטו את מרקל או מחקו את דמותה – אלא ערכו מחדש את התמונה כולה תוך שהם מזיזים את הנוכחים לה מקום אחד שמאלה, כאילו מרקל לא הייתה במקום מעולם. גם ראש ממשלת דנמרק, הלה ת'ורנינג שמידט, נחתכה החוצה מהתמונה.

ב"דר שפיגל" הגרמני נכתב "אנגלה מרקל נמחקה מתמונת האבל בפריז", בעיתון איטלקי דווח כי "עיתון ישראלי מחק את כל הנשים מהתמונות", ואלה רק דוגמאות בודדות של תופעה גדולה הרבה יותר שפקדה את עיתוני העולם כולו.

בראיון לתכנית "צינור לילה" ב'ערוץ 10' הגיב עורך "המבשר" בנימין ליפקין כי "הקורא החרדי מתייחס לעיתון כאל עיתון שנמצא בבית וגם הילד בן ה-8 יכול להיחשף אליו ולראות אותו. הילד בן ה-8 לא יכול לראות את מה שאני לא רוצה שהוא יראה. נכון, תמונה של אנגלה מרקל לא אמורה לקלקל בדרך כזאת או אחרת את הילד, אבל אם אני שם את הפס אני צריך לשים את הקו מהמינימום עד המקסימום".

"להיפך, שרבוב של תמונת אישה לתוך זכר כל כך קדוש מבחינתנו יכול לחלל את הקודש של הנרצחים והקדושים הללו ולא להיפך". אמר ליפקין.

עיתון "המבשר"
עיתון "המבשר"

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. החילול השם שנגרם אין לשער.

    שש עיתונים באירופה דיווחו על זה היום.

    עבור מה ומי זה משרת?!

    יהודי חרדי |
    הגב