"הדתיים הם תאים סרטניים" / בן ישראל בגילוי 'מפתיע'

בן ישראל, יצא במסע נדיר לחפש אנטישמיות באירופה, הוא עבר במקומות רבים, עם פוטנציאל גבוה לאנטישמיות נאורה, אך לבסוף, מצא אותה כאן. מיד כשנחת, ב- ישראל!

יצאתי לחפש אנטישמיות באירופה. טוב, זה לא מדויק, גם לא נכון. נסעתי לשמחה משפחתית, בבלגיה. ותכל'ס, מה יש לעשות בבלגיה חוץ מאשר לחפש אנטישמיות?!

לבשתי את המשקפיים הכי שחורות שיש לי בארון. ויש לי. התחלתי במסע אנטישמי שכבר התחילה בטיסה לאירופה ועוד כשהיינו, טכנית, מעל המים הטריטוריאליים של ישראל.

טיסה אירופאית, לא בשירות אל-על, השירות היה אדיב ומזויף, אבל אדיב. הדיוק, הנוחות, הכל באדיבות. ואנחנו, החרדים, שפיזית היינו בודדים במספר, אך כמו בכל טיסה, הסתובבנו במשמרות (ומילה ברצינות, העניין הזה לא ברור וראוי להיבחן: פלאפונים לא כשרים, אסרו. סרטים באלעל, כבר הסירו במחלקות מסוימות, רק לאסור את החרפה הזאת טרם השכלנו), ובנאמנות אופיינית, מחויבים ונחושים עמדנו, דיברנו והסתובבנו. ממלאים תפקיד לא פחות חשוב מצוות הטיסה- "להאהיב את שמו יתברך ולהאדירו" וכך הכפלנו את נוכחותנו הנעימה ממילא, לאין ערוך ולאין שיעור. תצחקו, אך אותי זה משעשע, ומי שלא רוצה אותנו בבית יקבל אותנו בעולם, הכי בבית בעולם.

תתפלאו, אבל גם זה עבר חלק. אף אחד לא העיר או אמר מילה, גם לא כאשר היה נראה בבירור שהצוות שוקל להתאבד קולקטיבית, לא מן הנמנע שגם הטייס היה ביניהם והתעשת, אך באנטישמיות הם לא רצו להסתבך, ולא אמרו לנו מילה. הווי אומר, יצאתי לחפש אנטישמיות באירופה ומצאתיה בי, זאת תודות לחוסר הבגרות המנטלית שלנו (ואני מדבר גם על עצמי, או שמא רק. אוי אוי, טוקבקיסטים, הנה אני נותן לכם עבודה. תזדעזעו עד עמקי נשמתכם, תביעו סלידה ושאט נפש מהפרוטקולים החדשים של צעירי ציון 2014), ותודה גם לאנטישמיות המובנית בכל אחד מאיתנו.

שנתמקד ?! מקובל. נחתנו באירופה, שוטרת אנטישמית וחייכנית קיבלה אותנו בספר פנים יפות ושאלה שאלות אנטישמיות כמו ״לכמה זמן אתה מגיע"?! מהי סיבת הביקור?! ואני כמו יהודון טוב, עניתי: ביקור.

היא חתמה לי באלגנטיות אנטישמית על הדרכון, והחזירה לי אותו. כלומר הכניסה אותי,כן, אני יודע, גם אני הופתעתי. "אתם רואים, הכניסו. ל"הבימה" לא יכניסו אותי כל כך מהר. תל אביב, בחרה לא- בלגיה, אמרה כן. ליד המסוע נעמדנו להתפלל ערבית והגויים האנטישמים הסתכלו עלינו מוזר. גם המזוודות שהחלו לצוץ לאט לאט כמו אנטישמים קטנים, הסתובבו סחור סחור, כל אחד תפס את שלו, ועברנו את המכס, המוכסים מרוב שנאה לא עיכבו אותנו.

ויהי מאוחר בלילה ויהי בוקר יום חמישי.

יצאתי לבריסל. בתחנה מישהו צעק לי "יהודון", הרבה גויים אנטישמים, נעצו בו מבטים נוזפים והוא נאלץ ללכת משם מהר יותר ממה שיכולתי לצעוק לו בחזרה, שקראצמעך שלהם, היה יהודי לא פחות מלוכלך.

הרכבת היתה חדשה ומלאה גויים אנטישמים. כמו שאם ההיסטוריה לימדה אותנו דבר או שניים, אלו שלושה דברים: לא ליסוע ברכבות ישנות או ברכבות מלאות יהודים.

ועכשיו שוב, נעבור לנימה רצינית יותר: יש אנטישמיות באירופה. כמו שיש בישראל. שנאת הזר טבועה בנפש האדם, באשר הוא אדם, ואפילו את עצמו, האדם לפעמים שונא (לרוב, אציין בסוגריים, יש סינכרון בין כמות השנאה שאדם חש כלפי אחרים לשנאה שיש לו כלפי האחר). ישנם גם ערבים מוסלמים באירופה. והרבה. כמו בכל העולם, והרי האיסלם, אחרי הכל, היא הדת הכי גדולה בעולם. אך מכאן עד לכותרות שמופיעות בארץ על אירופה כבושה או אנטישמית, היא בדיוק כמו המרחק הגאוגרפי בין היבשות. אירופה היא קלאסית, היהודים חיים בה בפסטורליה, אפילו צורמת, הייתי אומר, לעיניים ישראליות, ברחבות, אברכים שם מכסים את החודש, מקבלים קצבאות ילדים בלי שכל תל אביבית מתבגרת עם חתולים תזכור לו את זה ותייחל למותם של הילדים.

כי המדינה שם יודעת שההורים צריכים להאכיל ילדים, שזה באחריות ההורים, וממילא באחריותה שלה. כי האנשים שם מעריכים ילודה. אז נכון, יש שם בעיות באירופה, בעיות קשות, אקוטיות. היהודים שם חיים בין הרבה מאוד ערבים. ורק השם הטוב, הרחום והחנון שומר עליהם, ותאמינו, שזה מספיק. בינתיים. אך האם אנו יכולים לומר את ההפך על עצמנו?!

וכי למדינת ישראל אין בעיות?! קשות?! כמעט בלתי אפשריות?! האם האויב לא אורב לנו מבית ומחוץ?! האם יש עוד מישהו או משהו ששומר עלינו כאן מלבד בורא עולם?! וכשהוא מסתיר פניו לרגע חלילה וחס, היש ברוך גדול מזה?!האם היהודים בישראל לא נמצאים בסכנה הרבה יותר גדולה?!

תסתכלו בלבן של עיניי הורי החטופים ותענו לעצמכם תשובה.

זאת ועוד, האם ישראל נקייה מאנטישמיות?! משנאת דת ויהדות?! שנאה טהורה. מזוקקת. קמפיינים מתוזמנים היטב נגד כל דבר שקשור לדת, דוגמת: ״הדתיים הם תאים סרטנים״ אמרה גילה אלמגור.

אז כן, יצאתי לחפש אנטישמיות באירופה, אך מצאתי אותה כאן. מיד כשנחתתי בישראל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הדתיים שם לא מחצינים את המצאותם בלהסתובב במטוס ולאסור סרטים כמו שעושים הדתיים כאן.
    אולי בגלל זה ההבדל?!?!
    תחשבו על זה.

    חיה |
    הגב