"הכיפה והרעלה מובילות לאותו מקום" (הקלטה)

הסופר ואיש 'ידיעות אחרונות', יגאל סרנה, מתקשה להשלים עם הנסיקה במספר הדתיים בצמרת מערכת הביטחון. האזינו {הסופר החילוני מפוחד}

שנאה וקנאה: מינויו של ראש המל"ל, יוסי כהן, לתפקיד ראש המוסד, גורר ביקורת מכוערת מצד גורמי שוליים בתקשורת שרואים במינוי עוד הוכחה ל"השתלטות" הימין והמתנחלים על צמתי מפתח במדינה. התחושה האמורה מתעצמת לנוכח העובדה כי שלושה מארבעת ראשי זרועות הביטחון העיקריות של מדינת ישראל הם דתיים. יורם כהן, ראש השב”כ ורוני אלשייך, מפכ”ל המשטרה – חובשי כיפה. יוסי כהן דתי נטול כיפה, בוגר ישיבה ואיש מאמין. ורק הרמטכ”ל גדי אייזנקוט מייצג את הציבור החילוני.

"לא מזמן יועז הנדל דיבר בצהלה על הניצחון של הזרם הזה (הימין והמתנחלים. מ.ה.) וכיצד הוא כובש חלקה אחרי חלקה במדינת ישראל…כולם אנשי מקצוע ואני לא פוסל אף אדם דתי, אבל כשזה מצטבר לרק אנשים דתיים זו בעיה", אמר הסופר והפובלציסט יגאל סרנה בראיון ל'רדיו ללא הפסקה'. סרנה הוסיף כי "בשקפה הזאת יש אוטוריטה עליונה שמתחתיה ניצב הרודן ואשתו שמחליטים את מי למנות". האזינו

בהמשך הראיון התעמת איתו הרב משה הגר, ראש המכינה הקדם צבאית ביתיר, שפרש את העמדה של הציונות הדתית בענין.

במענה לדבריו טען סרנה כי "זו קבוצה קטנה שהיא לא רוב שמבצעת השתלטות עויינת". לדבריו, "דת לא הולכת עם חילוניות וליברליות. הכיפה מובילה אותנו למקום שהרעלה מובילה את המדינות סביבנו – לקנאות דתית".

מנגד, העיתונאי בן כספית שנדרש לנושא גינה את סוג הביקורת האמור. במאמר שהוא מפרסם הבוקר במעריב הוא כותב: "חובשי הכיפות מגיעים לעמדות הגבוהות כי הם שם. מתגייסים, מתנדבים, מתקדמים, מקריבים ומשתלבים. אי אפשר לבוא אליהם בטענות. מי שרוצה להיות נוכח בצומתי קבלת ההחלטות, צריך להיות שם. הם שם.

כל אלה שמרגישים מאוימים מהנוכחות הגוברת הזו של הכיפות הסרוגות בעמדות ההשפעה המרכזיות על חיינו, עושים את זה על אחריותם האישית. ככה זה בדמוקרטיה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.