ההבטחה של חבר המועצת לישיבה בחדרה

חבר מועצת חכמי התורה הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט"א: "כל מי שרוצה שהבן שלו יגדל לתלמיד חכם שישלחו אותו לישיבת 'בני יששכר' בחדרה"

 

תנופה והתפתחות נרשמת בישיבת 'בני יששכר' בחדרה שבנשיאות הגר"י עשורי שליט"א, עם תחילתה של עונת הרישום לישיבות הקטנות. הישיבה שהוקמה לפני ארבע שנים בעיר חדרה, הצליחה להתמקם על מפת הישיבות הקטנות. הישיבה הוקמה בהכוונתו ובעידודו של חבר מועצת חכמי התורה הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט"א . הגאון הגדול אמר לאחרונה לאלו שבאו לשאול בעצתו כי ניתן לפרסם בשמו "שכל מי שרוצה שהבן שלו יגדל לתלמיד חכם וירא שמים ובעל מידות טובות שישלח אותו לישיבת 'בני יששכר'". דבריו של הגאון הגדול התקבלו בהתרגשות בקרב ההורים המתעדים לשלוח בשנה הבאה את בניהם לישיבה.

בהנהלת הישיבה שוקדים בימים אלו על ההכנות האחרונות לקראת הרישום של התלמידים בכיתות ח' בכל רחבי הארץ המבקשים להתקבל לישיבה. בשנים עברו מרבית התלמידים בישיבה היו תושבי צפון הארץ. לאור הביקוש לישיבה, הוחלט בהנהלת הישיבה בעצה אחת עם גדולי ומאורי הדור להרחיב את הרישום גם ליתר חלקי הארץ.

ישיבת בני יששכר הינה ישיבה ייחודית בשילוב בין היחס האישי לרמת הלימוד הגבוהה. תלמידי הישיבה ניכרים בהליכותיהם ובצורה המכבדת את בני התורה. צוות הישיבה מורכב מרמ"ים ותיקים ומנוסים לצד אנשי צוות צעירים היודעים להלך כנגד רוחו של כל תלמיד ותלמיד. האווירה הייחודית של הישיבה באה לידי ביטוי ביחס של הבוגרים אשר מקפידים לבקר ולשמוע שיעורים בישיבה. בני הישיבה מתייחסים זה לזה כבני משפחה. גם בעניין הגשמי לא חוסכים בישיבה מאמץ לרווחת התלמידים שזוכים לתנאי פנימיה המכבדים את התורה ולומדיה.

מאז שנוסדה  זכתה הישיבה בחסדי השי"ת לברכתם והנחייתם של גדולי ישראל שליט"א וכן להכוונתם של גדולי ראשי הישיבות והמשגיחים שליט"א, אשר באים למסור שיעורי תורה ומוסר לתלמידי הישיבה. ראשי הישיבות הביעו לא אחת באוזני הנהלת הישיבה, את התפעלותם מאיכותם ורמתם הלימודית של תלמידי הישיבה.

תלמידי הישיבה פוקדים מעת לעת את בתיהם של גדולי ישראל, הבוחנים אותם על תלמודם. גדולי ישראל התפעלו מההשקעה של צוות הישיבה בתלמידים והידע שהפגינו תלמידי הישיבה במהלך המבחנים.

צוות הישיבה זוכה לאמונם של כל גדולי וחכמי ישראל, אשר מנחם בעצה ובתבונה את דרכיה של הישיבה. כל אלו לאורו של חבר מועצת חכמי התורה הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט"א. שכתב  רק לאחרונה על רבני הישיבה: "זכו להעמיד עשרות תלמידים מיוחדים בגדלותם בקנייני התורה ויראתם הקודמת לחכמתם ואשר מרבים הם להשריש בלבבם תורת היראה ועבודת האלוקים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.