"ההויז בחורים מצויידים במצלמות" (הקלטה)

האיש העדשה המצלמה והאדמורי"ם יהושע לרר בראיון מרתק על עבודתו כצלם של רבנים ואדמורי"ם. את מי הוא לא הצליח לצלם אף פעם, מי מתנגד עד היום שיצלמו אותו, וגם על הצלמים החדשים שנמצאים קרוב לאדמורי"ם ומצלמים ועושים להם את העבודה קלה יותר. האזינו {שוקי לרר חושף הכל}

האיש העדשה המצלמה והאדמורי"ם יהושע לרר בראיון מרתק למנחם טוקר ברדיו "קול חי", על עבודתו כצלם של רבנים ואדמורי"ם. את מי הוא לא הצליח לצלם אף פעם, "האדמו"ר מטאהש מקנדה הוא הבודד שלא הצלחתי לצלם. הוא לא הגיע לארץ בשלושים שנים האחרונות".

כשלרר נשאל מי מתנגד עד היום שיצלמו אותו, הוא עונה כי "האדמו"ר שלא מסכים שיצלמו אותו והכי קשה לצלם אותו הוא האדמו"ר מויז'ניץ מונסי שנגד כל עניין הטכנולוגיה, עד היום".

לרר חושף גם על הצלמים החדשים שנמצאים קרוב לאדמורי"ם ומצלמים ועושים להם את העבודה קלה יותר. "בגדול היום בחסידויות הקטנות יש מה שנקרא "הוייז בוחער" שעוזר לאדמו"ר והוא בדרך כלל מצלם גם, בחסידויות הגדולות אי אפשר לסמוך על זה אבל יש מישהו שמצלם.".

ואיך הכל התחיל כשהיה ילד באולמי וגשל. "הכל החל כשבהיותי ילד בכל שבת הייתי הולך לתהילים כמו כל הילדים וחילקו לנו תמונות של רבנים ואדמו"רים. באיזה שהוא שלב האוסף לא השתדרג לי ורציתי עוד תמונות אז קניתי מצלמה והלכתי לסיום הרמב"ם. צילמתי ולאחר מכן כשראיתי שהתמונות נראות טוב בעיניי, החל העסק להתגלגל. באותה תקופה למדתי בישיבה ליטאית בבני ברק. כמובן לא יצאתי על חשבון הישיבה אלא לפני סדר שלישי בזמן ארוחת ערב, הזמן בו בדיוק מתקיימות החופות, הייתי שם פעמיי לעבר אולמי וגשל שהיה בסמיכות לישיבה וכידוע בחופה כל אדם דואג שיהיה לו אישיות ידועה שיסדר חופה וקידושין, וכך הייתי מגיע ומצלם את הרבנים שמגיעים".

האזינו לראיון המלא (באדיבות 'קול חי')

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.