ההוראה של מנדלבליט שתבלום את אירועי היח"צ של דרעי

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שיגר מכתב לשרים וסגניהם שאוסר עליהם להעניק חסות לאירועים מסחריים. המשמעות: אירועי היח"צ של משרד הפריפריה אסורים על פי חוק. { תקשורת}

הקץ לסבסוד אירועים בחסות ממשלתית: בהחלטה דרמטית, הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לשרים וסגניהם שמהיום ייאסר עליהם להעניק חסות לאירועים מסחריים.

המשנה ליועץ דינה זילבר שיגרה הנחייה אל היועצים המשפטיים בכל משרדי הממשלה שם נכתב על האיסור, "אין מקום לתת חסות, בין היתר, כאשר החסות היא לגוף מסחרי, כאשר מתן החסות עלול לפגוע בתדמית השירות הציבורי, הממשלה או מוסדות הציבור הנוגעים בדבר וכן כאשר מתן החסות עלול להתפרש כהעדפה פסולה של עובד הציבור או המשרד הממשלתי ביחס למקבל החסות".

עם זאת, מנדלבליט מתיר להעניק חסות לגוף חוץ־ממשלתי ככל זה נוגע למטרה ממשלתית, אך אם מדובר בחסות לגוף מסחרי – הדבר אסור בתכלית האיסור.

המשמעות של ההחלטה הינה: שאירועים כמו שקיימה ש"ס בחול המועד האחרון לא יתקיימו.

כזכור, רק בחנוכה, נערך מופע ענק, "קומזיץ החנוכה" לבני הישיבות, באצטדיון ארנה ירושלים, לרגל ציון 20 שנה לרדיו קול חי.

את התוכנית יזמו רדיו "קול חי" לרגל 20 שנה לתחנת הרדיו. אגף 'מורשת מן המזרח' בעיריית ירושלים בראשות סגן ראש העיר צביקה כהן ומשרד הפריפריה נגב וגליל בראשות השר אריה דרעי שנטלו יחד חלק במימון האירוע.

בהופעה השתתפו: גדול הזמר מרדכי בן דוד,  יידל ורדיגר, מקהלת "המנגנים", ישי ריבו ואלירן אלבז.

במכתב החדש ששיגר מנדבליט לשרי הממשלה הוא מנמק את האיסור החדש שימנע בעתיד מדרעי קיום אירועים מסוג זה :"המקרים מעוררים קושי משפטי פוטנציאלי כאשר קיים חשש לניגוד עניינים, לפגיעה בתדמית השירות הציבורי, לפגיעה בשוויון ,או, להתנהלות במשוא פנים, באירועים כאלה". והיועץ ממשיך ומבהיר : "על חוות הדעת לבחון, בין היתר, האם בנסיבות העניין התועלת המסחרית מהפעילות הינה אגבית, ופחותה באופן ניכר ביחס לחשיבות הציבורית המיוחדת הקיימת במתן החסות על ידי עובד הציבור, והכל, כמובן, בכפוף לבחינת מכלול נסיבות העניין".

לסיום אוסר היועץ המשפטי לקיים אירועים מן הסוג המפורט לעיל:"בדיוק מסיבה זו נטילת חלק באירועים מסוג זה, שכל מטרתם קידום ושיווק של עסקים פרטיים באמצעותם של שרים וחברי כנסת – אסורה", נכתב בהנחיה. "אבקש לרענן אפוא את האיסור על השתתפות חברי הכנסת באירועים מסוג זה, ולהתריע כי השתתפות שכזו עלולה לעלות כדי הפרה של כללי האתיקה של חברי הכנסת".

כזכור, מאז היווסדו, משרד לפיתוח הנגב והגליל, תחת סמכותו של דרעי עצמו, לא העביר אף תקציב פרסום לתחנות הרדיו החרדיות. ב–2015 החליט המשרד להשקיע פרסום משמעותי אך ורק בתחנת קול חי בהיקף של–180 אלף שקל – אף לא אגורה אחת הופנתה לרדיו קול ברמה.

 גם בעיר החרדית אלעד הופנו 31 דקות פרסום לרדיו קול חי ב–2015, ואף לא דקה לקול ברמה. "לפי הידוע לי, אלעד אף פעם  לא העבירה כסף לתחנות רדיו", אומר צוריאל קריספל, סגן ראש העיר מטעם ש"ס. "אני יודע שיש הוראה של חכם שלום לא להתראיין לרדיו. אבל אני לא חושב שיש תקציבי פרסום כלשהם שהולכים לרדיו, אולי פה ושם לאירועים וחגים או הפנינג. אני צריך לבדוק. כמעט בוודאות לא היה פרסום".

לשכת דרעי אסרה על כל נציגי ש"ס, כולל ברמה המוניצפלית, להתראיין ל"קול ברמה". פניות לח"כים או לשרים של ש"ס להתראיין נתקלות בסירוב. "יש לי הוראה מגבוה לא להתראיין", הסביר שר בכיר בש"ס.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רדיו קול חי ר"ת קרח
  קול "ברמה" גחמטריה בדיוק רבנו "עבדיה יוסף" ע"ה זיע"א

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. האירוע בחסות הגנב הגדול שר הנגף

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. שס היום כמו מפלגת הבאעט של סאדאם חוסיין
  אחחחח כמה טוב שלא היצבעתי לדרקים האלה פפפפפפוווו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב