צפו: ההורים השכולים בזעקה וקריאה נואשת לעם ישראל: "אנא התפללו על הילדים" – (סיקורי וידאו והקלטות מצמררות)

בזמן שמצב האחים המאושפזים במצב קשה מאוד מתחיל מעט להשתפר אך הם עדיין מצויים בסכנת חיים, בזמן שהילדות יעל ואביגיל גרוס, בנות שנה וחצי וארבע, הובאו למנוחות, ההורים השכולים פונים בדמעות לציבור כולו ומתחנן בבקשה: "התפללו למענם".

ההורים בדמעות רותחות: "אתמול בבוקר יצאנו מהבית עם ארבעה ילדים, עם שתי הבנות ושתי הבנים לכיוון שערי צדק, כעת אנחנו חוזרים מההלוויה של יעל ואביגיל, הנשמות הטהורות. הן היו ילדות מתוקות, חמודות, אלוקים רצה אותן לידו. אין לנו שאלות. אנחנו אנשים מאמינים. השם נתן, השם לקח".

רק מבקשים בתחנונים ובכאב: "אנחנו רק מבקשים מכל מי שיכול, שיתפלל ויחזיק אצבעות לרפואת הבנים ששוכבים במצב לא קל בשניידר", שמותיהם חיים מיכאל שלמה בן מיכל ורפאל יצחק אייזק בן מיכל. אנחנו מאמינים שיהיה טוב, בעזרת השם. תפילות ודאי יעזרו ולא ישיבו ריקם".

מבית החולים "שניידר", שאליו הובהלו אמש הילדים כשהם מחוברים למכשיר האקמו שמנטר פעילות לב-ריאה, נמסר כי יש שיפור בפעולת הכליות ובפעילות הכבד של השניים. ד"ר עינת בירק מנהלת מכון הלב בשניידר: "אנחנו לא יודעים מה מצב הלב והמצב הנוירולוגי, אבל אני חושבת שיש בזה מגמה חיובית, ואנחנו מטפלים בהם כאילו יש להם פוטנציאל החלמה מהיר".

הלויה עטויית יגון ובכי תוך כדי אמירת תהילים לרפואת האחים המאושפזים במצב קשה עד אנוש, האב השכול, הרב שמעון גרוס, נשבר ובכה על הפודיום לפני ההספד, כשאמר בקול חנוק: "השם נתן השם לקח, יהי שם השם מבורך – כשבעל הפיקדון לוקח את הפיקדון לפני הזמן, אולי לא שמרנו על המתנות האלה שזכינו בהן".

האב מירר בבכי כשיחד עמו בכו רבים מהמנחמים: "כמעט ארבע שנים לאביגיל, ועוד חודש היה אמור להיות יום הולדת והיא לא תזכה לחגוג אותו עימנו, היא הייתה נשמה טהורה, יעל הפעוטה, אי אפשר להאמין, איזו טהורה, הן היו חברות כל כך טובות, איך נלקחו מאיתנו מהרגע להרגע, אפילו לא הספקנו להתפלל? זה מה שנשאר מהאדם – רק גוף. נשמות טהורות". והתחנן: "תבקשו על האחים חסדי שמיים", הרופאים עושים את ההשתדלות אבל אנחנו רק בני אדם – אני בטוח שאם כלל הציבור יתפלל, התפילות יקרעו שערי שמיים".

ההורים השכולים מתחננים – מצמרר באדיבות רשת

וידאו מההלויה – צילם אורי דיוויס

צפו בכתבה לסיכום עד כה מהפרשה הקשה של אסון ההדברה ומצב הילדים – באדיבות רשת

הקלטות מצמררות מההספדים בהלויה


מעצר המדביר הוארך
בית המשפט והשופט שהזדעזעו מהמקרה המצמרר אמר: "אירוע בלתי רגיל וקורע לב, הלב דואב נוכח הטרגדיה האיומה שפקדה את משפחת הפעוטות", אמר.

וידאו מהארכת המעצר – באדיבות רשת

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אי אפשר לראות את הכתבה,
    הדמעות מסתירות

    אאאאווווווווווויייייייייייייי

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב