ראיון זוגי דומע: "גם מהבן הראשון נפרדנו בשירה" (הקלטה)

הוריו של מלאכי רוזנפלד הי"ד, אליעזר ושרה בראיון מצמרר לרדיו 'קול חי': "אחרי נפילתו של בננו יצחקי, עכשיו להיזרק מאיגרא רמא לבירא עמיקתא בפעם השנייה ברצח בננו מלאכי זה מטלטל ומרסק יותר". האזינו

בראיון מצמרר ומרגש ל"קול חי", סיפרו הוריו של מלאכי רוזנפלד ז"ל, אשר נקבר היום לאחר שנרצח בידי מחבל בכביש אלון, כי אין להם דרך להתמודד עם האובדן מלבד להמשיך את החיים באמונה: "צריך למצוא את הדרך לגדל את הילדים באמונה שהחיים הם חיים יפים וטובים ושמחים. אנחנו נעבור ביחד".

עוד אמרו אליעזר ושרה רוזנפלד, "האמונה בקדוש ברוך הוא שכנראה שיש צדק עולמי, כוח הניגון, כוח השירה, כוח המשפחה החמה, הילדים, האהבה, כוח התורה", אמר אביו של מלאכי ז"ל. "אין מה לומר עוד, עם כל הצער והכאב הגדול".

בראיון התייחסה אימו של מלאכי ז"ל, להספד המרגש שנשא בעלה: "כמו שאתם יודעים קברנו את יצחק בננו הבכור. אז הופתעתי, היום כבר הכרתי את הפן הזה, אבל מול הארון של יצחקי בהר הרצל הדיבור שלו מתוך שירה, כך אז ניתחתי את זה, הוא שר 'טוב להודות להשם'… זה לא היה מתוכנן, זה לא שהוא ישב קודם ותכנן לשיר. זה יצא לו מתוך…". שרה הוסיפה: "עוד אז בעלי הצדיק שר מול הארון אז הבנתי שזה הקול שלו, זו הדרך שלו".

אליעזר: "כשקיבלתי את הבשורה המרה על מותו של אחי בשירות צבאי בסיני, לפני 37 שנים, הייתי איתו ביחד בישיבת ההסדר במעלות והיה לי קשה להתרכז בסדרים אחרי זה. מתוך הכאב העצום התחלתי להגשים את החלום של לנגן ולשיר, התחלתי לנגן בישיבה, חתונות, שמחות ומאז ועד היום…."

האזינו לראיון המלא (באדיבות קול חי)

שרה נשאלה כיצד מתמודדים עם המערכה השלישית והשיבה: " זו שאלה שאני גם שואלת את עצמי. אני כל הזמן מרגישה בין איזה פער בין מה שהראש יודע והלב לא רוצה להאמין. היהדות היא דת מאד חכמה , יש את השבעה שאתה כל כך עטוף באנשים שאין לך יכולת להבין ולחשוב. זה משהו שאני מרגישה שכל כך התאמצנו לחיות בשמחה וטוב לבב. אחרי שיצחקי נהרג לנו ילדנו שני ילדים, לא היינו כל כך צעירים, אבל מתוך רצון ואמונה להראות לילדים שבאמת החיים שלנו ממשיכים וחשבתי… עלינו עלינו ועכשיו להיזרק מאיגרא רמא לבירא עמיקתא בפעם השנייה זה נראה לי מטלטל יותר ומרסק יותר.

והוסיפה: "אבל כמו שאליעזר אמר אני חושבת שאנחנו לא יודעים … אנחנו רק יודעים לחיות מתוך אמונה ושמחה. אין לנו דרך אחרת לחיות את החיים. אני מקווה שהקדוש ברוך הוא ייתן לנו להגיש את הדבר הזה. צריך למצוא את הדרך לגדל את הילדים באמונה שהחיים הם חיים יפים וטובים ושמחים. אנחנו נעבור ביחד. המזל היחיד שאנחנו.. המשפחה שלנו היא משפחה שהיא ביחד ומתוך המקום הזה אני מקווה לנצח את זה איכשהו".
אליעזר הוסיף כי הדבר הנכון לעשות לעילוי נשמתו של מלאכי זה להרבות באהבת המשפחה. שכל ילד ידע שהבית שלו וההורים והאחים זה המקום הכי הכי יקר. לחדד את הקשרים של אהבה בין האחים, לשתף את ההורים בשיחות 'מה קורה לי', 'איך אני מרגיש', להרבות אהבה בין ההורים לילדים, שהנוער המתבגר יאמין בהורים ויספרו להורים ולא יגידו ההורים שלי לא מבינים אותי… שההורים יתקרבו לילדים וינסו להבין אותם ואת דרכם. ושיהיה שיתוף פעולה כמו שאשתי היקרה והגדולה מהחיים יודעת ברגישות להגיע לכל ילד, להבנות איתו, לרקום יחסים מיוחדים בין כל בני המשפחה. שכל ילד ירגיש את המקום הבטוח שלו.

אני מבקש מעם ישראל שיקח את המסר הזה ממלאכי היקר שיחסר לנו בדבק הגדול והקדוש הזה של קדושת המשפחה".

בשלב זה החל האב ממרר בכי ועצר את דבריו.ההורים הודו לכל התומכים "לכל עם ישראל, על התפילות, בשעות הקשות כשהתפללו על חייו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.