ההחלטה בגין גיל הפרישה לנשים נדחתה

"שר האוצר הוא כתובת מרכזית בעניין הזה ומאחר שבמכתבו אליי בנושא הוא לא הביע עמדה, אנחנו נדרשים לסוגיה. נקיים דיון מעמיק ומשא ומתן מול כל הגורמים הרלוונטיים באוצר ובביטוח הלאומי".

אמש ועדת הכספים שוב לא נתנה את הסכמתה להעלאת גיל הפרישה לנשים .במקביל הוחלט כי גיל הפרישה אם יעלה יהיה רק מה 1 לינואר 2018.
כיום גיל הפרישה עומד לנשים על 62 הבקשה היא להעלות אותו לגיל 64.

בין השאר ילקחו בחשבון מקצועות ששוחקים ואין טעם למשוך את גיל הפרישה בעוד שנתיים וכן הדעת צריכה להינתן מה לעשות עם אותן נשים .

יו"ר ועדת הכספים גפני אמר : "שר האוצר הוא כתובת מרכזית בעניין הזה ומאחר שבמכתבו אליי בנושא הוא לא הביע עמדה, אנחנו נדרשים לסוגיה. נקיים דיון מעמיק ומשא ומתן מול כל הגורמים הרלוונטיים באוצר ובביטוח הלאומי, ללא האולטימטום של ה-31.7.17, אז אמור הגיל לעלות אוטומטית ל-62 וארבעה חודשים במסגרת הפעימה הראשונה".

יחד עם זאת ישנם לא מעט חכי"ם שטוענים שכחלון עד עתה נמצנע מלקבל החלטההיות והוא יודע שאין זו החלטה פופולארית וזה יכול לפגוע בו תדמיתית לכן קולו טרם נשמע בעניין.

ח"כ גפני כבר הודיע שימנה צוות בנושא זה שיכלול חכי"ם מכל רחבי הבית בכדי שידונו בנושא ויקיימו גם מגעים עם קרנות הפנסיה השונות ביטוח לאומי והאוצר בכדי ללמוד את הסוגיה הזו לעומקה ולהגיע ליכולת המלצה אמיתית בפניו בנושא זה .

שר האוצר בלית ברירה , יגיש את המלצתו בעניין עד ה-30.9.17, כך קבעה וועדת הכספים .

כאשר עד ה- 31.12.17, מליאת ועדת הכספים,תגיע להחלטה סופית בעניין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.