ההחלטה הגורלית של ראש הישיבה • בקליינע

עיתוני החג שבהכנה, השגריר שאירח את גראוכר ושבע הברכות, הזמר שהלך ברגל בשל הפגנות 'הפלג', וסגן העורך החרדי שעבר סופית ללייקווד. 'בקליינע' עם מהדורת הפפראצי השבועית

חג הפסח הולך ומתקרב, ושעון החול הולך ואוזל מבחינת עורכי העיתונים החרדים, והעיתונאים לא טעמו בחודש האחרון שינה ארוכה מתוקה ומצויים בין הקירצופים וקדחת הקניות להשלמות האחרונות של כתיבת עיתוני החג. ויש כאלו שמצליחים לרקוד על כל החתונות – לרכון על המקלדת, לקפץ בחתונות של ברנז'אים, ויש גם כאלה כמו בקליינע,שהספיק בין לבין יחד עם שורה של עיתונאים ואישי ציבור להשתתף בהופעה ההיסטורית של גדולי הזמר החסידי.

גם ב'אקטואליק' מכינים לכם שורה של הפתעות, פרויקטים ופאנלים לחג. צפו להפתעות ואל תפספסו ביקור באף שעה משעות חול המועד פסח.

והנה ההוכחה שב'בקהילה' עובדים: כך נצפו השבוע העורכים שלומי קוק ומוטי ויינשטוק, שוקדים על עיתון החג בשעות מוזרות של הלילה:

וכמו תמיד נפתח בסיפור עסיסי: ראש ישיבה מפורסם ומחנך נודע, הדהים השבוע את תלמידיו בהחלטה משפחתית גורלית אחרי עשרות שנות נישואין. מפאת כבודו לא נרחיב, כמובן.

ושאלת השאלות: איזה שבועון חרדי הצליח לראיין את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לעיתון הפסח על ספרו החדש שמצליח לעורר סערה? 'בקליינע' מהמר שלא מופקע כלל שיש אחד כזה.

מה שבטוח הוא שבמערכות העיתונים עדיין לא סגרו את מוספי העיתונים לחגים. ובעוד עורך עיתון משפחה אליעזר שולמן העלה ציוץ לטוויטר ובו ביכה על כך שאף בכיר בצבא ברמת רמטכ"ל, אלוף פיקוד דרום וצפון, לא מורשה להתראיין לאף עיתון חרדי על ידי דוברות צה"ל, עורכי עיתונים אחרים מנסים לקושש עדיין כנראה מרואיינים מעניינים.

"הפלג" אמנם הצליח לחסום את כביש 4 לערב שלם, אך לא הצליח לעצור את הזמרים ישי לפידות ויונתן רזאל שהגיעו לחתונתו של חיים חרל"פ, עו"ד מתמחה במשרד עורכי הדין של אוסדיטשר, עם בת לבעלי האולם 'וגשל', שנערכה, כמובן, ב'אחוזת וגשל'.

בהמשך לאייטם הקודם, מספר ימים לאחר שהזמר יונתן רזאל התראיין לערוץ 2 וניסה להנמיך את הלהבות בעניין כיסוי העיניים שלו מול הנשים באירוע שחולל סערה בבנייני האומה, הוא נצפה השבוע מרקד ומפזז בשמחה עם הזמר ישי לפידות באותה חתונה.

באותו ערב, אריק דביר היה אמור לנגן בחתונה בבני ברק, אך כאמור, 'הפלג' חסם כל גישה לעיר הקודש. אז מה עשה הזמיר, שמקום מגוריו בגבעת שמואל? פשוט הגיע ברגל. כמובן שהוא שיתף בכך את עוקביו באינסטגרם.

ויממה לאחר ההפגנה הסוערת בבני ברק, המפגין הנודע אהרן ביאלה המשיך בשגרת יומו ורכש גרעינים לבנים ב'פיצוחי משיח' לכבוד שבת.

ובשעה שהכל מעלין לבני ברק, בקליינע עשה ביום חמישי את כל הדרך להיכל הטוטו בחולון, לקול צלילי נאום המרור והחרוסת של ביבי. הווייז הבטיח 22 דק הגעה ליעד, ו"נהגת השודים" של בקליינע, לחצה על הדוושה ודהרה כל הדרך להיכל הטוטו בחולון בכדי להספיק להגיע בזמן להופעת הענק, של גדולי הזמר החסידי מרדכי בן דוד ואברהם פריד.

בכניסה לאולם פגשנו את איש היח"צ מוישי ביכלר, שלא היה יכול להסתיר החיוך הנצחי שלו. בקליינע הבחין כי ביכלר עוטה עליו ציצית מהודרת ומניח לעצמו כי זה הקמע של ביכלר ג'וניור. אפרופו ביכלר, גם שני האחים האחרים, ענקי היח"צ יענקי ויום טוב ביכלר תפסו מקום על הפרקט לצד איש החסד חונא דייטש. וממש שורה מאחוריהם, ישב לו סמנכ"ל 'דרשו' וחבר מועצת העיר ירושלים, שלמה רוזנשטיין. שורה אחת לפניהם, התפנן לו סגן ראש העיר בית שמש, שמוליק גרינברג, שהגיע על כל משפחתו וילדיו.

מאחורי הקלעים לא ניתן היה לחוש בסימני המתיחות ששררו בשנים האחרונות בין שני מלכי המוזיקה החסידית, שביצעו בחדר ההלבשה של הפועל חולון את "והיא שעמדה". והנה כאן ותיקי הזמר עם אבי מימרן, המנחה.

בין גברא לגברא פריד סיפר כי הצליח להגיע למופע במטוס היחיד שהורשה לטוס מניו יורק לארץ, לאחר ש-2000 טיסות בוטלו, בשל סופת השלג בסוף השבוע בארה"ב.

יממה לפני כן, יום רביעי, הוא חגג ברית לנכדו. מזל טוב גם מאיתנו!

הזמר החסידי ליפא שמעלצר, חגג השבוע בר מצווה לבנו בניו יורק, באולם מהודר על גדות נהר ההדסון. שורה של זמרים חסידיים מניו יורק הגיעה לאירוע, וגם כמה אורחים מהארץ, בהם המשפיע הרב מוטה פראנק, איש היח"צ ומקורבו של הזמר, אבי בלומנטל, וכאמור זמרים רבים, בהם הזמרים בערי ועבר, מיילך קאהן, שמילי אונגר, יידל ורדיגר, מיכאל שניצלר, ועוד ועוד. והנה תמונה עם המשפחה.

ילד הפלא עוזיה צדוק הפתיע השבוע כאשר הופיע בראיון לאולפן ווינט נטול הפאות שהיוו הסמן המוכר שלו. יומיים לאחר מכן, כבר יצא הסינגל החדש של צדוק. מהלך מתוזמן?

שעון הקיץ כבר החל והאחים דיקמן (רולי ויואלי) כבר יצאו לשחק מטקות על חוף הים. אחדים זיהו כי משום מה אין המדובר בחוף שרתון.

הצלם החרדי העולה יוסי רוזנבוים, הזוכה להתברך כמעט מידי שבוע, זכה השבוע להתברך ממרן הגר"ח קניבסקי.

ואילו הצלם שלומי כהן ממשיך לעדכן אותנו בסטורי'ז היישר מעיר החטאים לאס וגאס. שלומי הצטלם בקזינו בוגאס וחתם בפתגם האלמותי: מה שקורה בווגאס נשאר בווגאס

ו

נחזור לישראל: השבוע נרשמה רעידת אדמה באיזור רחוב הירקון בבני ברק: הודעתו של מני גירא שוורץ כי הוא ובחדרי כבר לא, הפתיעה את את כתבי האתר ההמומים וכמובן את הברנז'ה. לא חלפו אלא 24 שעות וגירא הודיע כי החל מהשבוע הוא יגיש ביום חמישי בכאן מורשת את התכנית שנכבשה בשאר ימי השבוע על ידי השלישייה גרוזמן, ביתאן ואייכלר. אך כמובן נקל לשער שמעמדת עורך אתר, לא יסתפק גירא רק במילוי מקום בימי חמישי. צפו להפתעות.

ואותו אייכלר, דב כמובן, הצטייד בחליפה חדשה לחג, לא זאת שאתם תראו בתמונה שלפניכם, אלא בחליפה אחרת עליה המליצו הגולשים בפייסבוק.

רעידת אדמה משנית נרשמה גם היא, בסמוך לרחוב הירקון – ברחוב בן גוריון בבני ברק: ארי קלמן, הכתב הפוליטי של קו עיתונות שהחל את דרכו העיתונאית בקוקר ז"ל, הודיע לבוס אריאל קוניק כי הוא עוזב את רשת המקומונים. קלמן יחליף את יעקב גרודקה שהיה הכתב הפוליטי של בחדרי חרדים, ומונה לעורך הראש של האתר לאחר שגירא עזב. חד גדיא חד גדיא.

צביקה קליין, כתב מקור ראשון, הצליח להעמיד חמישה עיתונאים חרדים בין שמים וארץ. למי שחשש: החמשה נחתו על הקרקע ללא פגע. (וברצינות: כמובן שמדובר בעיבוד, אל תחשבו שחמישתם הסתכנו כך…)

ואם בא לכם לקרוא את הכתבה המלאה עם חמשת העיתונאים החרדים – לחצו על השורה מתחת.

לחצו כאן -> 

רץ לראשות העיר?! יו"ר ש"ס ירושלים סגן רה"ע צביקה כהן נצפה בקניות 'שישי שוק' בשוק הותיק והמיתולוגי בשכונת הבוכרים.

ירח טוקר ממשיך לתת פייט במאבק מול איציק סודרי (הבשלן מגבעת שמואל) על מטעמי הטוויטר. יוסי חיים היה שם כדי לתעד. או בעצם, כדי לעשות את מה שהוא יודע:

איש החסד חונא דייטש, ובכירי עיריית אלעד, הגיעו השבוע לסיור בגן החיות באלעד. חונא כרך נחש על צווארו והחליף דאחקות עם ראש העיר.

ידידה חסון שמתעסק בענייני הגיוס, תפס את "ליייזר" מה'שבאבניקים' לסלפי.

שחקני בית"ר ירושלים ממשיכים להתחזק: שחקני הקבוצה איתי שכטר עידן ורד, ניצלו את פגרת המשחקים הקצרה בליגת העל והמריאו לאומן ביום שישי שם השתטחו על ציונו של רבי נחמן והעתירו בתפילה כי ייקחו את האליפות מהגמלים של באר שבע.

הרב הראשי הגרי"מ לאו, הגיע השבוע לשבע ברכות לבנו של דדי גראוכר בבית השגריר דיויד פרידמן. על המוזיקה: משה צבי וינטרוב ועמירן דביר. היה איכותי ויוקרתי ביותר.

ואם שאלתם איפה ישעיהו ויין, אז מתברר כי סגן עורך 'הפלס' לשעבר מסתודד יותר מידי בצילו של הרב פינטו בניו יורק. והוא כנראה התאהב ממש ממש בניו יורק, כי בימים האחרונים חנך את ביתו בלייקווד. ומי ישמור על 'הפלס' בארץ? והאם הולך לקום 'הפלס' באנגלית? לויין הפתרונים.


ואילו קובי רוזנשטיין הגיע השבוע עם מאות ילדי ת"ת דרכי יושר למעונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי בכדי להתברך מפיו ערב חג הפסח.

ועד כאן להפעם. שבוע טוב ופסח כשר ושמח!

אהבתם? עשו לנו לייק!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? מה עושה באמת הכתב של.. ? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שלום רב

  שלום רב שמי ברק כהן מנכ"ל טייר דיל

  אני מעוניין ליצור קשר עם גורם בכיר בחברה בנושא להוזלת המחירים בתחזוקת רכבי החברה

  או לחלופין לצרף את לקוחות החברה למועדון שלנו ולהצטרף לחברים מחבר,הסתדרות המורים,אשמורת ועוד

  טייר דיל מספקת שירותי רכב צמיגים חילוצים ועוד שירותי קצה ב-118 נקודות הפרוסות בכל הארץ

  במחירים ללא תחרות אשמח לדבר אתכם

  ברק כהן, טייר דיל

  BARKLox |
  הגב
 2. האליפות בב"ש!

  עד הגמלים שלנו, כי בינתיים הם לוקחים את כל הסוסים…

  איציק דדיה |
  הגב