ההחלטה שתצית את ההר? המשטרה המליצה לחדש את ביקורי הח"כים בהר הבית

המשטרה ממליצה לחדש את ביקורי חברי הכנסת היהודים והערבים בהר הבית בהתאם בכפוף למספר תנאים והגבלות. הדרג המדיני יצטרך להכריע.

ההחלטה שתצית את ההר? ראש הממשלה יצטרך לקבל היום החלטה בעניין חידוש העלייה להר הבית. המשטרה ממליצה לחדש את ביקורי חברי הכנסת היהודים והערבים בהר הבית בהתאם בכפוף למספר תנאים והגבלות.

יוזמת המשטרה נסמכת על מסמך שהעביר מפקד משטרת ירושלים למפכ"ל המשטרה אלשיך ולארדן, במסמך נאמר כי אין עוד מניעה מלחדש ביקורי הח"כים היהודים והערבים במתחם בכפוף למגבלת שמציבה המשטרה.

 

מפכ"ל המשטרה אלשיך תומך ביוזמה שתוביל לחידוש ביקורי הח"כים. ההחלטה עצמה נתונה בידי הדרג המדיני – השר לביטחון פנים ארדן וראש הממשלה נתניהו.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "תפקידה של משטרת ישראל הוא להגיע לנורמליזציה מלאה על הר הבית, הכוללת עליה חופשית של כל גורם הרוצה לבקר על ההר, בוודאי חבר כנסת אשר חופש התנועה שלו אמור להיות גדול יותר מאשר כל אזרח. מאידך, משטרת ישראל אמורה לייצר איזונים לחופש זה, כנגזרת של הערכת מצב בכל רגע נתון, בשל הרגישות הרבה של ההר והפונטנציאל של התפתחות אלימות וטרור כנגזרת של האמור. בכל רגע נתון, מעבירה משטרת ישראל את עמדתה לדרג המדיני. אין בכוונתנו להתייחס פרטנית להערכת המצב בהתייחסות תקשורתית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.