ההיערכות לעצרת הענק – כל הפרטים

לקראת עצרת הענק המתוכננת ליום ראשון הקרוב, התכנסו אתמול, חברי ועדת ההיגוי ונציגי כל המפלגות -ש"ס, דגל התורה ואגודת ישראל, במפגן אחדות נדיר בחדר הישיבות של יהדות התורה על מנת להיערך לעצרת.

שני נושאים עיקריים עומדים על הפרק: הנושא הראשון והמשמעותי ביותר הוא – שינוע רבבות המפגינים מכל ריכוזי הערים החרדיות אל מקום ההפגנה.

מדובר במערכה מורכבת שדורשת לוגיסטיקה רבה. כפי הנראה, יושכרו לצורך המשימה כאלף וחמש מאות אוטובוסים – צי אדיר בכל קנה מידה – על מנת להביא את המפגינים אל מקום העצרת. הכמות העיקרית של האוטובוסים תגיע כמובן מאגד ודן אך גם חברות נסיעות מכל הארץ גויסו בכדי להגיע לכמות האוטובוסים הנדרשת.

בהתאם להחלטה שהתקבלה, האוטובוסים שיגיעו מכיוון כביש 1 ימשיכו לכביש 9 (בגין) שם יעצרו, והכביש יהפוך לחניון מאולתר לצי האוטובוסים.

בכביש 9 ירדו המפגינים וילכו ברגל לכיוון קו יפו – מלכי ישראל שם תמוקד העצרת כשגם הרחובות מסביב יתמלאו במפגינים הרבים.

כאן אנו מגיעים לנושא העיקרי השני – מיקום העצרת ויצירת מענה מתאים. המיקום כמו שאמרנו יהיה על ציר פינת יפו שרי ישראל לכיוון רחוב מלכי ישראל, ושם יתמקדו עיקר המפגינים. עקב הכמות הענקית, תהיה התפרסות נרחבת על פני כל הסביבה המקיפה את הציר.

החלטה נוספת שהתקבלה היא שלא תהיה בימת כבוד לרבנים. ההחלטה הזו מגיעה גם מסיבות של בטיחות – כאשר מדובר על עצרת בקנה מידה כזה, להביא את גדולי ישראל למקום אחד מרוכז, זה כרוך בסיכון.

ייתכן, כי גם שיקולים פוליטיים הנחו את ההחלטה -שלא תהיה בימת כבוד, וזאת בכדי למנוע מצבים לא נעימים בגיזרה זו.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה בכתבה על עצרת מחאה של כל עולם התורה שמים בכותרת תמונה של ההפגנה של הקומץ השולי הפלסניקים???????

  מישהו שמבין |
  הגב
 2. אני שואל למה הציבור החרדי אז ב2005 שהיתה גזירת הגירוש מגוש קטיף לא הקים הפגה ואדרבא מנעו את האברכים ובחורי ישיבה לבא להפגנה . מה ההבדל ?????
  וידוע גם שחלק מהחברי הכנסת החרדים היו בעד ותמכו או בפעול או באי מניעה ואי עשיה והפלתי בין דם לדם???!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • מי שלא מבין לא שייך להסביר לו…
   אינך מבין לבד את ההבדל בין גזירה גשמית לגזירה רוחנית???

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • עם כל הכאב על גזירת הגירוש מגוש קטיף, זה עדיין רחוק מגזירה על קיום עולם התורה!!

   אין צורך לעת הזאת לנסות לייצר פילוגים נוספים!

   בעת הזו בניסיון ממשלת השמד לפגוע בעולם התורה, חובתינו היא לפעול למען המאחד ולא ……

   ישראל |
   הגב
  • החרדים נמצאים בכנסת על פי מרנן ורבנן אך ורק לענייני קיום התורה והמצוות ואינם מתערבים בנושאים כלליים לא תמצא חרדים שמתעסקים בשלום וערבים כי אין זה נוגע למנדט שלנו בכנסת לכן גם לא משתתפים בנושא פינוי ישובים רק התורה שהיא העיקר

   מרן |
   הגב