ההכנות להילולת הרשב"י במירון בעיצומן

מוקד זק"א מירון מוכן לקראת מבצע ל"ג בעומר תשע"ח יופעל מוקד 1220 לאיתור נעדרים וילדים אובדים לאורך כל ההילולא – לילדים העולים למירון יחולקו אלפי 'תגי זיהוי' כדי להקל על איתור מהיר של ההורים – 30,000 בקבוקי מים יחולקו ע"י זק"א במעלה ההר

ההכנות להילולת הרשב"י במירון בעיצומן, וגם בארגון זק"א סיימו את ההכנות האחרונות להפעלת מוקד זק"א במירון.

כבכל שנה יפעיל ארגון זק"א מוקד ייחודי לאיתור נעדרים וילדים אובדים. המוקד בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, יפעל בכל ימי ל"ג בעומר ויסייע להמוני המתפללים לאתר את ילדיהם שאבדו. בחיוג ישיר מכל טלפון למספר: 1220. המוקד ימוקם במרכז מעלה ההר סמוך למוסדות 'חסד לאברהם – סקולען'. במקרים מיוחדים ישלחו 'טרקטורוני זק"א' לאיתור ההורים ע"י הכרזה במערכת הכריזה המיוחדת של הטרקטורונים. במוקד זק"א יופעל גם נקודת הזנקה רפואית להגשת עזרה ראשונה מהירה לנזקקים.

כידוע, מדי שנה במסגרת חגיגות ל"ג בעומר במירון בהילולת הרשב"י, עקב הצפיפות והדוחק, מאות ילדים אובדים להורים וקשה לאתר את הילדים בתוך הרעש והמהומה. במסגרת ההילולא יפעילו מתנדבי זק"א ו'חסדי שבתאי' את המוקד לאיתור נעדרים וילדים אובדים.

במעלה ההר במקום מרכזי, הוקם מרכז קליטה מיוחד עם שני חדרים גדולים מאובזרים, אשר יכילו משחקים וצעצועים לילדים על מנת להעביר את זמנם בנעימים עד אשר יגיעו ההורים לאתרם.
המוקד יופעל החל ביום רביעי בבוקר ועד מוצאי שבת, בפיקודו של מפקד זק"א צפון ורב משטרת ישראל מחוז צפון, הרב אנשל פרידמן.

לטובת ההמונים תוגבר מוקד זק"א שמספרו המקוצר 1220 מכל טלפון אשר יפנה ישירות למוקד והמתנדבים יפנו את ההורים המחפשים להכוונה למציאת ילדיהם האבודים.

בצד של המניעה ימשיך גם השנה ארגון זק"א ברעיון היצירתי שהתחיל לפני כמה שנים, במסגרתו יחולקו במוקדי מכירת כרטיסי הנסיעה למירון, כמו גם במוקד זק"א בציר העלייה המרכזי לציונו של הרשב"י, עשרות אלפי 'תגי זיהוי' אשר יוצמדו לידי הילדים העולים מירונה, כשעל התג מופיעים פרטי הילד וכתובת מגוריו עם מספר טלפון של מלוויו הנמצאים במירון. כדי להקל על איתור מהיר של ההורים.

יהודה משי זהב יו"ר זק"א: "ארגון זק"א יפעיל כמו כל שנה עשרות רבות של מתנדבים במשמרות, לאורך כל ימי ההילולא, במגוון של שירותים לטובת מאות האלפים העולים מירונה, מוקד זק"א מתואם עם כל כוחות החירום וההצלה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.