בחירות חוזרות בבית שמש? ההכרעה: מחר בצהרים

מחר בצהרים נדע האם בית שמש תלך לבחירות חוזרות. ממזכירות בית המשפט נמסר עתה כי פסק הדין בבית שמש ינתן מחר ויועבר לצדדים החל מהשעה שתיים בצהריים.

 בפרקליטות טוענים שידוע להם שההחלטה  תהיה על בחירות חוזרות, אולם גורמים משפטים מדגישים כי בית המשפט יתחשב בנתונים, ויקבל החלטה שתמקד בעריכת בחירות בקלפיות בהן נערכו הזיופים.

  הועדה שמארגנת את המחאה בבית שמש  אמרה בתגובה כי אמרנו בקול רם וברור – לא תגנבו את העיר שלנו, לא ניתן יד לזיופים. אנו ממשיכים וקוראים מכאן לגדעון סער – שר הפנים – אתה שעזרת לנו בעבר – עזור לנו גם היום – עזור לנו להציל את בית שמש, כי לא נוותר עליה".

בדיון בבית המשפט דיברה עו"ד ליאורה חביליו, שמייצגת את המערערים ותיארה כיצד  זויפו ההצבעות: "המטרה הייתה להשיג 2,080 קולות שיעניקו שני מנדטים נוספים ל'מפלגת כוח', כאשר התקיימה הצבעה באמצעות התחזות למי שלא מעוניין או יכול להגיע לקלפי, תוך שימוש בתעודות הזהות שלהם".

עו"ד חביליו הבהירה כי לא מדובר "באירוע מזדמן. מישהו בקהילה, גורם מרכזי, אמר להם לעשות את זה. זה אירוע מאורגן ומתוכנן שהחל הרבה לפני הבחירות". לטענתה  לפי מידע מודיעיני שהתקבל לפני הבחירות, אדם מטעם "מפלגת כוח" אסף 500 תעודות זהות ודרכונים לאנשים שיצביעו במקום בעלי התעודות, כאשר איסוף התעודות נעשה על ידי הפקדה בתיבות בבתי הכנסת. "זו פגיעה קשה בדמוקרטיה, התופעה החמורה היא של חטא שמקיף ציבור גדול", אמרה.

עו"ד איתן הברמן,  הוסיף כי תהליך דמוקרטי "הוא לא רק הליך טכני, אלא כזה שכרוך בערכים שכולנו מצווים לשמור עליהם". "הראנו שבמרבית הקלפיות בבית שמש לא נמצא גיליון בוחרים מסודר ומלא. בעיניי, בכל הליך הספירה של תוצאות הבחירות האלה יש ליקוי חמור ועמוק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.