ההסכם עם זייברט: ראש הישיבה הקריב את עצמו

הנהלת ישיבת 'שער התלמוד' הגיעה הערב להסכם עם ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט, במסגרת ההסכם, הישיבה תתפנה והעירייה תקצה להם שטח חלקי בתמורה להתפטרותם של ראשי הישיבה שהובילו את המאבק כנגד ראש העיר

הגיעו להבנות:  ארבע שנים של מאבק בין ישיבת שער התלמוד לראש העיר בני ברק הגיעו לקיצם. הנהלת ישיבת 'שער התלמוד' הגיעה הערב להסכם עם ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט, במסגרת ההסכם, הישיבה תתפנה והעירייה תקצה להם שטח חלקי במתחם שבו הם נמצאים כיום.

פרטי המאבק של הנהלת הישיבה בראש העיר נחשפו לראשונה כאן ב'אקטואליק' שהוביל את השיח הציבורי וגרם להד תקשורתי רחב שהדהד וזעזע את מסדרונות עיריית בני ברק. בשלב מסוים ראש העיר אף נאלץ לשכור יחצן בכדי להשיב לשאלות הקשות שהופנו כלפיו באמצעי התקשורת.

על פי ההסכם, ראש הישיבה והמנהל יתפטרו מתפקידם בישיבה, הם הודו במכתב "כי שגו" כאשר פנו לבתי משפט.

בנוסף, הודו כי נשלחו על ידי גורמים פוליטיים לפעול נגד זייברט, וכי טעו כשפנו לערכאות. לא ברור מי הגורמים שעמדו מאחוריהם, ומה גודל השטח שתקצה העירייה לישיבה.

עוד כתבו מנהלי המאבק במכתב כי עורכי הדין הטעו אותם והוליכו אותם שולל לכל אורך התקופה.

את הפשרה הסופית הובילו יחד: הגר"י רוזן ר"י אור ישראל והדיין הגר"י סילמן יחד עם איש עסקים ספרדי מוכר. הצדדים מתכנסים בשעה זו לחתימת ההסכם בלשכתו של ר"ע בני ברק חנוך זייברט.

כזכור, יושב ראש דגל התורה חבר הכנסת משה גפני הגיע לתמוך בישיבה ופנה לשר הבריאות יעקב ליצמן כיושב ראש אגודת ישראל לאסור על ראש עיריית בני ברק לפנות את הישיבה.

במהלך התקופה טענו גורמים בישיבה כי ראש העיר מתנכל אישית לראש הישיבה הרב ברוורמן אך כאמור הערב הם מודים במכתב דרמטי כי הם אלו שהתנכלו לראש העיר בשליחות גורמים פוליטיים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מנחם שפירא אוכל את הכובע

    לאחר שמתוך שיקולים צרים דחף לעימות מטופש, אכל אותה

    שולי |
    הגב