ההסתדרות מאיימת בצעדים קשים על רקע סגירת המפעל באשדוד ופיטורי עשרות עובדיו

החברה פועלת להוצאת ייצור מוצריו החיוניים מהארץ ולמניעת הקמת מתחרים שיפעילו את המפעל

בעקבות ההודעה החד-צדדית של הנהלת טבע על סגירת מפעל החברה באשדוד ופיטורי כל עובדיו, ההסתדרות מתריעה היום (א') טרם נקיטת הליכים כנגד טבע והמהלך שנעשה בחוסר תום לב קיצוני ובניגוד להצהרות קודמות של החברה.

במכתב שכתב מ"מ יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה אליעזר בלו לסמנכ"ל משאבי אנוש גלובלי בטבע מארק סבג וסמנכ"ל תפעול ישראל-אירלנד דוד לוסטיג, כותב בלו כי הודעת החברה על סגירת המפעל עומדת בסתירה למצגים שהיא הציגה ביחס לכוונותיה כלפיו, שכן היא כבר הודיעה כי תעמידו למכירה – ובאופן מנוגד לחלוטין להצהרתה כי היא תשמר את עיקר פעילותה בישראל.

אם לא די בכך, בימים האחרונים פנו להסתדרות רוכשים פוטנציאלים למפעל, כך צוין במכתב, אשר טוענים כי פניותיהם לחברה בבקשה לדון על רכישתו, כלל לא זכו להתייחסות. "נוצר אפוא הרושם", נכתב, "שהחברה פועלת להוצאת ייצור מוצריו החיוניים מהארץ ולמניעת הקמת מתחרים שיפעילו את המפעל; כל זאת במחיר כריתת מטה לחמם של עשרות עובדים המועסקים בו חיים שלמים".

ההסתדרות מודיעה במכתבה היא לא תשלים עם אופי פעולה חסר תום לב קיצוני ומפר שכזה, וככל שעד ליום ג' (17 באפריל) לא תתקבל הודעה על השעיית סגירת המפעל באופן בלתי מוגבל בזמן ולכל הפחות עד למיצוי מאמץ משותף לאיתור רוכש, היא תנקוט בצעדים המתאימים בהתאם לאמצעים העומדים לרשותה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.