ההסתדרות: עובדי משרד האוצר מצטרפים לעיצומים במשק

במסגרת צעדי ההסתדרות על רקע הסכסוך בדואר ישראל, עובדי משרד האוצר יפסיקו החל ממחר את העברת הקופות והתשלום לספקים

גם עובדי משרד האוצר מצטרפים לעיצומים במשק, כחלק ממאמצי ההסתדרות במסגרת המאבק בדואר ישראל. במסגרת צעדי ההסתדרות, עובדי משרד האוצר יפסיקו החל ממחר (ב') את העברת הקופות והתשלום לספקים.

נוסף על כך, ימשכו הצעדים שננקטו עד כה, במסגרתם לא מתקיימת קבלת קהל בבתי המשפט, אין העברת מטענים דרך הגבול המזרחי והגבול הדרומי של מדינת ישראל, עיצומים בבנק הדואר ובמשרד התחבורה, אין טיפול במערך הקנסות של מערכת בתי המשפט, משטרת ישראל והרשויות המקומיות, אין קבלת קהל בלשכות ההוצאה לפועל ברחבי הארץ, ואין גביית מסים.

שביתת ההזדהות של עובדי האוצר מגיעה למרות בקשת איגוד לשכות המסחר מבית הדין הארצי לעבודה להוציא צווי מניעה נגד שביתות הסולידריות שמובילה ההסתדרות בעקבות הסכסוך בדואר ישראל.

בעתירה שהוגשה היום התבקש בית הדין הארצי להורות להסתדרות הכללית לקיים שביתות הזדהות עם עובדי הדואר בתנאי שלא יימשכו יותר משעה וזאת באופן חד פעמי בכל מקום עבודה. לטענת האיגוד, "שביתת ההזדהות בלשכות הבריאות המחוזיות וברשות האכיפה והגבייה – אינה חוקית. פעולות אלו נעשות בלי קיומו של סכסוך עבודה, אלא כחלק מהתנהגות כוחנית של ההסתדרות שמבקשת לכפות על המדינה פתרונות במסגרת הסכסוך בדואר".

אתמול איים יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן כי "אם אין ברירה, נלך לשביתה כללית במשק". את הדברים אמר ניסנקורן יומיים לאחר שביתת ההזדהות עם עובדי הדואר בנתב"ג, שהביאה לעצירת הטיסות הנכנסות והיוצאות למשך 3 שעות.

יו"ר ההסתדרות התייחס להתקדמות במגעים מול משרד האוצר, בנוגע לתנאים שיובילו לפיטוריהם של מאות מעובדי חברת דואר ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.