סערה: "לא נמכור דירות לחרדים שחורים"

הסתה בחדרה: פעילים נגד התחרדות העיר פתחו בקמפיין מכוער • עסקן בכיר: "אף אחד לא יסגור דלתות בפני חרדים בעיר"

מלחמת דת בעיר 'חדרה': על רקע הוויכוח ההולך וגובר בעיר בעניין סוגיית השבת והשאלה האם להפר את הסטטוס קוו בעיר ולאפשר פתיחת עסקים שלא היו פתוחים בעבר בשבת לפתוח היום בשבתות – ההסתה ומלחמות היהודים בתוך העיר הולכת וגוברת.

כחלק ממאבק חילוני נגד התחרדותה של העיר והקמת 'ועד שכנות חדרה הצעירה', ועד שהוקם להילחם בהתחרדותה של העיר, ל'קוקר' הגיע טקסט אותו כתבה אחת מפעילות הועד נגד מכירת דירות לחרדים תוך כדי הסתה והשתלחות חמורה בציבור החרדי: "מכרתם את ביתכם לחרדים שחורים".

וכך כתבה הפעילה בדף הפייסבוק שלה: "מירי וקובי עייני, חדרה חילונית חשובה לכם באמת? תמורת סכום גדול של כסף, מכרו מירי וקובי עייני את ביתם בלב השכונה החילונית "חדרה הצעירה" לחרדים שחורים". כתבה הפעילה.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

הפעילה הוסיפה: "אל תאמינו למירי וקובי עייני ש"מכרו" אותנו תושבי חדרה החילוניים. עכשיו הם מטעים את הציבור בפוסטים "כאילו" למען החילוניים. מירי כתבת, "לקחת פסק זמן ולא לחשוב…" עלינו לא חשבתם כשמכרתם לחרדים עבור "בוכטה" של כסף. מאז שלא יעבדו עליכם.". נכתב בפוסט.

פעילה נוספת בשם טל מנחם כתבה: "שומרים על חדרה פלורליסטית ומונעים את התחרדות העיר. זו ההזדמנות שלכם לעזור לנו במאבקנו נגד התחרדותה של העיר. הכוחות המופעלים מנגד מופעלים במחשכים והם רבים. התחלנו באיסוף כספים – כל סכום יתקבל בברכה". כתבה הפעילה.

unnamed

עסקן בכיר בעיר 'חדרה' עמו שוחחנו מפנה אצבע מאשימה כלפי מפלגת 'זהות יהודית' ופעיליה שנכנסו רק בקדנציה האחרונה לעירייה שם קיבלו נציגות והבעירו את הסוגיה הבוערת של נושאי הדת בעיר. הגורם אומר: "עד היום מי שרצה לרכוש דירה בכל איזור בעיר היה יותר ממוזמן. אנחנו לא מקטלגים את עם ישראל, רבים בעלי כיפות סרוגות או שחורות רכשו דירות בכל אזור בעיר". .

גורם חרדי נוסף עמו שוחחנו טוען כי מאז בואו של ראש עיריית 'חדרה' צביקה גנדלמן המזוהה עם 'יש עתיד' החלו מלחמות דת בעיר, "אף אחד לא יסגור דלתות בפני חרדים בעיר", הבטיח. "אני סבור כי כניסה של אותן משפחות חרדיות לאזורים נוספים בעיר רק יכולה להבריא את כלכלת העיר חדרה שנמצאת במצב לא מזהיר, משפחות כאלה יכולות לשדרג את האזור". "אני לא חושש מהתחרדות העיר", אמר הגורם, "גם בעוד מאה שנה חדרה לא תהיה עיר חרדית, יש לה אופי ברור של תיירות פנים וחוץ".

מלשכת ראש העיר חדרה לא התקבלה תגובה עד להעלאת הכתבה.

unnamed (1)

12 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בנייתו של גוש 10047 בחדרה שכונה חרדית חדשה זה דבר מבורך ! מספיק להסתה

  אמנון |
  הגב
 2. למה יש שנאת חינם ? בנייתו של גוש 10047 מבורך שכונה חרדית זה מבורך, במיוחד בעיר חדרה, די להסתה !

  אמנון |
  הגב
 3. ומה יקרה לחילוני שיקנה דירה בשכונה חילונית.
  הרי כולנו יודעים שזה יתחיל פשקוילים וצעקות וייגמר בדם

  bhol |
  הגב
  • שטויות! אני מכיר המון כאלה שאף אחד לא התערב להם בחיים.

   דוס דורס |
   הגב
 4. אינני חרדי אך אני חרד לזכויות אדם בסיסיות. אין זכות לאיש למנוע מאדם לגור במקום כלשהו בגלל אמונתו מצער שהמנפנפים בדגל החפש והקדמה נמצאים בחזית שוללי הזכויות מהשונים מהם.

  דב |
  הגב
  • זאת טענה צודקת לחלוטין .. כשם שאני לא יכולה לבוא לגור ברח רבי עקיבא בני-ברק . אז חיו אבל ותנו לי לחיות . לא צריכה כפייה דתית . ראו מה קורה באשדוד . . ובערד כל מקום שנכסו חרדים . מחליטים לנו את החיים

   נאוה |
   הגב
   • 'מחליטים לנו את החיים'. דייייייי!!!!!!!!!!!!! הגזמת, אף אחד לא מחליט לזולתו. אולי אתם מנסים לגייס אותנו בכפייה. במקום שיש עזיבה של ציבור חילוני וכתוצאה מכך נוצר רוב חרדי, יתכן שיש להתחשב בו, כשם שאותו ציבור כשהיה מיעוט התחשב בציבור החילוני שהיה הרוב.
    אני גר בירושלים, ואני רואה את ההתחרדות בשכונת קרית יובל ואני רואה איזה כבוד נותנים האברכים החרדיים ונשותיהם לוותיקי השכונה, הלוואי שהחילונים היו יודעים לכבד כך! לעומת זאת, על כל בית כנסת שנפתח, או לחילופין גן ילדים שאלו צרכים אלמנטריים מתבקשים, באים חילונים שבדר"כ אינם תושבי השכונה ומפגינים נגד ומלהיטים את האווירה.
    צר לי לראות שגם את נפלת קרבן שדוד מול גלי ההסתה העכורים!

    דוס דורס |
    הגב
 5. יאלההההה מי מתארגן להציף את הפיסבוק שלה בתגובותתתת????

  חברים באו לא נהיה פריארים!!!!

  אחד שכואב לו |
  הגב
 6. איפה החכים החרדים???
  איך יכול להיות במדינת היהודים כזה דבר

  חרדי |
  הגב