ההסתה עושה את שלה: "אב חרדי כותב בפייסבוק על השנאה העיוורת לחרדים" – למאמר

ההתנכלות וההסתה כנגד הציבור החרדי מגיעות לכדי שנאה ומעשים של ממש, וכך פורסם ביממה האחרונה פוסט בפייסבוק, אותו פרסם אב חרדי, סיפור מכלי ראשון:

"בקניון. הילדה (3) עברה את השעה. היא לא רוצה ללכת הביתה. גם לא "בידיים". מתחילה לבכות. אני מזהיר אותה שאנחנו הולכים, ומתרחק. היא מגבירה את הבכי. עכשיו אני חוזר, ולוקח אותה בידיים. הפעם היא מסכימה, ועדיין בוכה.

"עד כאן – אני לא חושב שיש הורה שלא חווה סיטואציה כזאת עם ילד עייף. אבל – אני חרדי, אני דוס. לפחות חמישה מבטים כעוסים של אנשים מסביבי. מבטים שאומרים – החרדים האלו שמזניחים את הילדים שלהם. החרדים האלו שמביאים הרבה ילדים לעולם. החרדים האלו שהילדים שלהם אומללים. ולא משנה מה אני אגיד. הם כבר שפטו אותי. רק שאלך לי מטווח הראייה כדי שיוכלו לדון בכך. שיוכלו לרכל, ללכלך, ואולי גם לרחם.

"וזו רק דוגמא. זה קורה בלי סוף. זה קורה כשהילד יוצא לרגע מטווח הראייה ומישהו מצא אותו ומגיע להורים בעיניים מאשימות. זה קורה כשהילד משתולל בקופת חולים. זה קורה גם כשהילד החרדי דוחף ילד אחר בג'ימבורי. זה קורה כל הזמן.

"ושיקום החרדי שלא חווה סיטואציה כזאת".

כותב השורות האלו הוא אב לשלושה ילדים, חרדי בן 28. "זו תופעה שמתרחשת לא פעם אחת, אלא באורח קבוע", הסביר לכלי התקשורת את הסטטוס אותו פרסם. "אבל באותו היום לא יכולתי יותר והחלטתי לכתוב את זה. בכל פעם שאני מגיע לקניון עם ילדים, באופן אוטומטי אני מקבל מבטים כאלו, אבל אם אצעק על הילד שלי שלקח משהו ללא רשות, זה מבטים שאומרים הכל, מסתכלים עליי ועושים פרצופים. מדובר היה בסיטואציה פשוטה, הרבה פעמים ילדים עושים דרמות, וזה קורה לכל הורה, אבל כשזה קורה להורה חרדי, זה גורר באופן אוטומטי עיניים מאשימות של הנה החרדי שיש לו מלא ילדים ולא אכפת לו מהם, זה לא משנה שיש לי רק שלושה ילדים, הקטנה נולדה רק לפני ארבעה חודשים.

"החלטתי לכתוב ולפרסם את זה", הוסיף ואמר, "כי לא מזיז לי מה אנשים אומרים, גדלתי ביישוב חילוני ואני רוצה לגרום לאנשים לא להכליל, בדיוק כמו שאני לא מכליל. בפעם אחרת למשל, לקחתי את הילדים לרופא עיניים לילדים, בזמן ההמתנה הם קצת השתוללו בחוץ. ילדים בני 3 ו-4 לא אמורים לשבת כמו פסלים, ואז הרופאה יצאה מהחדר שלה והתחילה לצעוק עליי, היה שם גם הורה חילוני עם ילדים שהרעישו ולהם לא אמרו מילה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אבא "חרדי" – פרסם בפייסבוק…….. איך זה נשמע? פככככככככככ

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. למה לקחת ילדים קטנים, בשעה שהם עייפים, תשאיר אותם לישון.. האמת שאתה נראה לא טוב, איך אתה מצפה שיראו אותך..

    אייל |
    הגב