ההערכה: כחלון ויתר על ועדת הכספים

בליכוד וביהדות התורה משוכנעים כי כחלון ויתר על ועדת הכספים, זאת על סמך הצהרתו בענין הדרישות הקואליציוניות של מפלגתו

לקראת פשרה? יושב ראש כולנו, משה כחלון, התייחס אמש לביקורת של גורמים בליכוד על התנהלות המפלגות הקטנות והבינוניות במסגרת המשא ומתן הקואליציוני וטען: "מנסים להציג אותנו כסחטנים". כחלון פירט את דרישות מפלגתו מבלי להזכיר את ועדת הכספים – ובמערכת הפוליטית רואים בכך רמז על כוונתו לוותר על ראשות הוועדה לטובת ח"כ משה גפני.

"לא ביקשנו שום דבר, לא ניצלנו את המצב הזה. באנו ביושר, בניקיון כפיים ובענווה. ביקשנו את מינהל התכנון כדי לתכנן דירות, ביקשנו את מינהל מקרקעי ישראל כדי לשחרר קרקעות שיהיה איפה לבנות…לא ביקשנו מעבר לזה. ביקשנו כלי עבודה, לא שרים או שגרירים".

כחלון הדגיש כי אין בכוונתו לחזור בו מדרישותיו במסגרת המגעים הקואליציוניים. "אני מודיע פה כי אני לא מוכן להיכנס למלכודת הזאת, מי שרוצה אותנו כשותפים – יקבל אותנו כשותפים. מי שרוצה שניקח אחריות – אנחנו מוכנים, אבל תנו לנו גם סמכות".‬

אתמול בערב הסתיימה פגישת עבודה ראשונה בין צוותי המשא ומתן של הליכוד וכולנו במשכן הכנסת. "הפגישה התנהלה באווירה טובה ובמהלכה דנו שני הצדדים בכלי העבודה הדרושים לצמיחת המשק, להורדת מחירי הדיור ויוקר המחייה, לצמצום הפערים בחברה ולשגשוג הכלכלה והחברה", נמסר משתי המפלגות.

כזכור, ביום רביעי האחרון הורה כחלון על ביטול הפגישה עם צוות המשא ומתן של הליכוד, לאחר הדיווחים על הכוונה להעניק את ראשות ועדת הכספים ליהדות התורה. במפלגת כולנו הסבירו את המהלך בכך שמדובר ב"מעשה פוליטי של הליכוד, של חלוקת תפקידים על חשבון כלי העבודה הדרושים להורדת מחירי הדיור וטיפול ביוקר המחיה, עוד לפני שצוותי המו"מ הקואליציוני ישבו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.