עצורי 'הפלג' ישוחררו – ההפגנות בוטלו

בית המשפט הורה לשחרר מחר( שישי) את עצורי הפלג הירושלמי שעומדים מאחורי קמפיין החרדקים, העצורים: שלמה פיין, יונה מרצבך ובנימין חייט ישוחררו מחר. { עצורי החרד"קים}

לקראת ההפגנות: בית המשפט הורה לשחרר מחר( שישי) את עצורי הפלג הירושלמי שעומדים מאחורי קמפיין החרדקים, העצורים: שלמה פיין, יונה מרצבך ובנימין חייט  ישוחררו מחר.

בפלג הירושלמי קיימו ישיבה מיוחדת שבסיומה החליטו שלא יתקיימו הפגנות. בפלג טוענים כי מדובר בניצחון על המשטרה  שדרשה לעצור את אנשי הפלג עד תום ההליכים.

מוקדם יותר, פרסמנו כי 'הוועד להצלת עולם התורה', זרוע המאבק של 'הפלג הירושלמי' מפרסם הבוקר בעיתון 'הפלס' קריאה לאנשיו לצאת ולהפגין הערב במחאה על מעצר 3 חרדים שהפיצו חומרי הסתה נגד חיילים חרדים.

במודעה נכתב, בין היתר, כי הציבור נקרא בהוראת הגר"ש לצאת להפגין ברחובות הערים: ירושלים, בית שמש, בני ברק, אשדוד ומודיעין עילית,.

"מחאה חסרת תקדים על מעצרם של האברכים תלמידי חכמים מופלגים מוסרי הנפש", נאמר עוד במודעה.

גורמים ב'פלג' מבטיחים כי ההפגנות הערב יהיו סוערות במיוחד, זאת לאור "שבירת הכלים מצד הרשויות". בשיחה ל'קוקר' מסביר אחד המארגנים: "לעצור "עריק" כלשונם זה עוד חלק מהחוק היבש… אבל להתעלל באברכים שרק מימשו את חופש הביטוי?1 זו חציית קווים ונגיב עליה".

"לא נשתוק וההפגנות הערב יהיו סוערות עוד יותר מאשר בעבר", הוא מוסיף.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ממש ימות המשיח, צה"ל הגדול מפחדים מכמה חרדים. וראו כל עמי הארץ כי שם ד' נקרא עליך ויראו ממך.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. שיחה מתוחה בין ראש ישיבת בריסק הגרא"י סולוביציק פגש את ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן ומתח ביקורת נוקבת על חוק הגיוס המתוקן תוך שהוא טוען כי מדובר ב"הפרה חמורה של החוק הישן סוגיית חוק הגיוס המתוקן ממשיכה להסעיר את הציבור הליטאי. לפני כשבועיים, פגש הגאון רבי אברהם יהושוע סולוביצ’יק ראש ישיבת בריסק את חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי דוד כהן ראש ישיבת חברון והביע בפניו את כעסו על פגמים בחוק החדש. הגרא"י סולוביציק זעם בעיקר על הסעיף הנוגע לעידוד גיוס בחורים לצה"ל שלטענתו מהווה הפרה חמורה של החוק הישן לרעת הציבור החרדי ועולם התורה והישיבות.

  הגאון רבי דוד כהן השיב לראש ישיבת בריסק כי הכל נעשה על ידי הנהגת הדור וכי מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן (מנהיג פלג השמד וע"ז) בדק את החוק החדש לעומקו ולפרטי פרטיו. בנוסף טען ראש ישיבת חברון שהדברים אינם כ"כ מדוייקים וכי "אין מדובר חלילה בעידוד בני ישיבות להתגייס לצבא ולפיכך החוק המתוקן הינו הרע במיעוטו" ותשובתו דברי כפירה!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב