הפצצות, עריפות, ורעב בבירת דאע"ש (וידאו)

סולימאן עד לא ממזמן תושב העיר א-ראקה בסוריה שבשליטת דאע"ש, הצליח לברוח משלטון האימים בימים האחרונים יחד עם משפחתו. בראיון נדיר מסוגו הוא מספר לכתב ה-CNN על ההפצצות, עריפות הראשים ורעב תמידי {עדות מצמררת}

סולימאן עד לא ממזמן תושב העיר א-ראקה בסוריה שבשליטת הארגון האכזרי ביותר בעולם דאע"ש, הצליח לברוח משלטון האימים בימים האחרונים יחד עם משפחתו הצעירה.

בראיון נדיר מסוגו הוא מספר לכתב ה-CNN על התנאים הקשים בעיר לעומת הבטחות הארגון הרצחני: "הם הגיעו עם החוקים שלהם שהוצגו כנאמנים לאמת, אבל רק לימדו אותנו איך לשקר"

העיר הסורית א-ראקה היא המטרה הגדולה ביותר במלחמה נגד דאע"ש, בירת הישות שנקראת המדינה האסלאמית. למרות רצף ההפגזות, דאע"ש מושך את תומכיו אליה, כשהוא מצייר אותה כגן עדן.

סולימאן מגחך: "אם זה היה גן עדן, לא היינו עוזבים, החיים שם מאוד קשים. רוב הרופאים עזבו, ובכל יום נאספים מאות לחלוקת מזון בחינם. אתה עומד שם, מושפל, מנסה להשיג משהו לאכול".

על מצב החינוך, אומר סולימאן, "המצב לא קל, הילדים הלכו לבית הספר במשך שבוע אך הפסיקו, אין שם חינוך – ילדים בגילאים 5-10 הולכים לאותן כיתות, וחלק מהמורים פשוט לא מופיעים לכיתה".

על אנשי ארגון הטרור דאע"ש הוא אומר: "אנשי המדינה האסלאמית הגיעו עם החוקים שלהם שהוצגו כנאמנים לאמת, אבל רק לימדו אותנו איך לשקר".

אחרי ההפגזות של חיל האוויר הצרפתי, דאע"ש אף בלם את השימוש באינטרנט מחשש לחשיפה. על זה אמר סולימאן: "הם פוחדים שחבריהם ינסו ליצור קשר עם סוכנים זרים, ראינו הרבה אנשים שאיבדו את ראשם ונהרגו באשמת טרור".

על השאלה האם ההפגזות נגדם יעילות, השיב: "יש השפעה מזערית מפני שברוב האיזורים שנפגעו אין אנשי דאע"ש או שהם הספיקו להתפנות לפני ההפגזות מהאוויר".

כשנשאל האם דאע"ש הוא ארגון בעל עוצמה, תיאר באימה ובדאגה: "הם חזקים, יש להם חיילים מאומנים ומחבלים מתאבדים חדורי אמונה, יש להם אנשים שנמצאים שם כדי למות".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.