ההצבעה למען השבת: חוק המרכולים עבר בממשלה

גלנט נמנע וישראל ביתנו התנגדו – אך למרות זאת, חוק המרכולים עבר בממשלה. יאיר לפיד: "חוק מעליב של כפייה דתית"

בעקבות משבר השבת והסחבת סביב העניין, ולאחר המשבר מול הסיעות החרדיות, חוק המרכולים של שר הפנים אריה דרעי עלה להצבעה בממשלה לפני זמן קצר ועבר בתור חוק ממשלתי, זאת לפני הגעתו לועדת שרים לענייני חקיקה בעוד מספר שעות.

לאחר הקראת החוק, החל שיח בין השרים על עניין מהות החוק הקובע כי הסטטוס קוו הקיים ישמר והמרכולים בארץ יסגרו בשבת למעט תל אביב. שרי ישראל בתינו אביגדור ליברמן וסופה לנדבר הודיעו כי התנגדו לחוק.

במהלך ההצבעה הפתיע השר גלנט ממפלגת כולנו כשנמנע מהצבעה, אך למרות זאת ולמרות התנגדותם של ישראל ביתנו, החוק עבר ברוב של 9 שרים שהצביעו בעד.

במהלך הדיון על החוק אמר השר אביגדור ליברמן כי הרצל לא שמר שבת. דרעי ענה לו בתגובה: "תבדקו איפה הצאצאים שלו. כולם גויים".

ראה"מ נתניהו הגיב: "גם לא כל צאצאי משה רבנו יהודים", כשהוא מצביע לעבר איוב קרא..

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב, הגיב על אישור "חוק המרכולים" ע"י הממשלה: "מדובר פה בהפרה בוטה של הסטטוס קוו ופגיעה בציבור החילוני המהווה רוב במדינת ישראל. כפי שהודעתי בשבוע שעבר, סיעת 'ישראל ביתנו' תתנגד לחוק במידה ויעלה להצבעה במליאה והשרה סופה לנדבר תצא מהמליאה בזמן ההצבעה".

יו"ר מפלגת 'יש עתיד' יאיר לפיד הגיב בטוויטר: ‏"חוק המרכולים שעבר בוועדת שרים. הוא עוד חוק מעליב של כפייה דתית בחסות הדיל הפוליטי של נתניהו עם החרדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.