ההצגה הכי טובה בעיר: נתניהו כתש את החכי"ם (וידאו)

ראש הממשלה בנימין נתניהו משתתף היום (רביעי) ב"שעת שאלות" במליאת הכנסת – והתייחס לחקירותיו, והתמלילים המביכים של נוני מוזס. נתניהו צלח את השאלות ותקף בזה אחר זה את חברי הכנסת הערבים. { צפו בדרמה}

ראש הממשלה בנימין נתניהו משתתף היום (רביעי) ב"שעת שאלות" במליאת הכנסת –  והתייחס  לחקירותיו, והתמלילים המביכים של  נוני מוזס.

ראשון לשאול  היה  עמר בר-לב מהמחנה הציוני שאל את נתניהו על פרשת 2000 ותהה האם ראש הממשלה אכן 'שוחח עם הג'ינג'י' (שלדון אדלסון, בעלי "ישראל היום")? בתגובה, השיב נתניהו: "אני לא הראשון שמדבר עם מו"לים או עם חברים עשירים. יש לכם חמאה על הראש".

לאחר מכן  עלתה ח"כ מיכל רוזין ממרצ שאלה את נתניהו האם מדינת ישראל הלכה לבחירות בגלל חוק ישראל היום וראש הממשלה השיב: "אני עומד מאחורי כל מילה בתצהיר. אינני קשור לישראל היום"

על שאלת ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, ששאל האם כעת, לאחר שהנשיא אובמה עזב, הוא יבנה ביהודה ושומרון ללא מגבלות? "בנינו – ואני אדון בבנייה עם הנשיא טראמפ. הוא אמר את זה אתמול או שלשום ואני אומר את זה היום. חשוב לעבור את הימים הקרובים. אני מקווה שבעונה ייענו להצעות שלנו. הצענו להם אלטרנטיבות ואני מקווה שכל מי שיכול יפעיל את השפעתו".

במהלך הדיון הבהיר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי מטרת הדיון היא להפנות שאלות לראש הממשלה בנוגע לעניינים הנוגעים למשרדים שהוא עומד בראשם ולא בעניינים אחרים. בשל כך, מנע יו"ר הכנסת מראש הממשלה לענות על שאלות הח"כים בנוגע לחקירות המתנהלות בעניינו. בהמשך, הרחיק אדלשטיין את ח"כ תמר זנדברג (מרצ) מהדיון, זאת לאחר התעקשותה לשאול שאלות בנושא.

נתניהו קרא לפרסם את דוח המבקר אודות מבצע "צוק איתן" במלואו: "שיפרסמו הכל, אין לי בעיה עם זה. ראוי שהציבור ישמע את הכל ויוכל לשפוט מה באמת היה וכמה באמת דיברו ומי דיבר ומה עשו. הדר גולדין ואורון שאול זה פצע פתוח. אנחנו פועלים בהרבה מאוד מישורים".

לשאלת ח"כ קארין אלהרר באותו הנושא, אמר נתניהו כי "עושים שימוש סלקטיבי בהדלפות מדוח מבקר המדינה. זה ברור שיש פה שימוש מגמתי בשיח שנוצר למטרת ניגוח פוליטי. במהלך המבצע עצמו היו דיוני קבינט כל יומיים – לא היה דבר כזה בכל תולדות ישראל

"שאלתי את עצמי למה ועדות החקירה האלה חסויות ולא קיבלתי תשובה לשאלה הפשוטה הזו", הוסיף נתניהו. "גם לרינה מצליח מגיע הרבה קרדיט בעניין. הטלתי על צחי הנגבי את העבודה, הוא הגיע למסקנה שאין שום סיבה לא לפתוח את זה והוא פתח את זה. עשו בדיקת דנא אחת שגילה קשר בין בני משפחה, זה דבר מרגש".

על מצוקת הדיור במגזר החרדי טען כי לא איפשר בנייה מעבר לקו הירוק בשל מדיניותו של הנשיא אובמה. "הוא אמר שלא לבנות אפילו לא לבנה אחת", טען. "זה כולל את גילה, רמות, ביתר עלית וכדומה. אנחנו יוצאים לתקופה חדשה עכשיו".

נתניהו התייחס  גם לאירועים באל-חיראן, וטען כי "אין ממשלה שפעלה יותר לסגירת הפערים ולהשקיע במגזר. השקענו מיליארדים מתוך אמונה שצריך לשלב את האזרחים הערביים בכלכלה ובחברה, אבל יש מי שמנסה למשוך אותם אחורה, חלק ממההליכה קדימה. זה מחייב את אכיפת החוק במגזר הערבי. במקום זה באה התססה בלתי פוסקת מחברי הכנסת שמייצגים את המגזר הערבי במקום להרגיע – מתסיסים. אני רוצה לקחת את האזרחים הערבים אל המחר. אם אוכפים חוקי בנייה אוכפים אותם בכל מקום.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בושה לחברי הכנסת!
    איך הם משתוללים, חסרי מינימום של ד״א

    מלי |
    הגב