ההצעה שתשכנע את המועצת החסידית: "תעבירו את חוק היסוד ותשנו אותו"

ההצעה שתשאיר את הממשלה על כנה? גורמים באגודת ישראל פנו לאדמו"רים בהצעה: לא לתמוך בחוק הגיוס, אך להישאר בממשלה ולדאוג לתיקון חוק הגיוס

ההתנגדות האדמו"רים החסידים חברי מועצת גדולי התורה של אגו"י, לחוק הגיוס החדש, ידועה לכל, והסיכויים שהם יגידו לתמוך בחוק קלושים, אלא שבימים האחרונים מתברר כי פוחתים הסיכויים שגדולי ישראל החסידים יורו לאגודת ישראל שלא להישאר בקואליציה, אלא לפרוש ממנה ולפרק את הממשלה.

לדברי גורמים בכירים באגודת ישראל הבוקר ל'אקטואליק', "האינפורמציה שמגיעה לגדולי ישראל לא כל כך שלמה, ומכאן מגיעות טעויות בהבנת החוק".

כעת מנסים מספר עסקנים לעשות סבב אצל גדולי האדמו"רים עוד לפני ישיבת המועצת, ולהעלות בפניהם הצעה שיכולה להטיב עם ההחלטה הצפויה שלהם כלפי חוק הגיוס.

אותם גורמים מספרים כי יאמרו לגדולי ישראל כי עדיף חוק רע על כך שאין חוק בכלל, "שכן ישנו סיכוי גדול שבתקופה שבין פירוק הממשלה להרכבתה, יעתרו עמותות השוויון בנטל לבג"צ במטרה לגייס חרדים, דבר שיגרום בעיות לא קטנות עבור בני התורה".

לכן, לדבריהם, הוחלט להציע לגדולי ישראל שלא לתמוך בחוק הגיוס החדש אך גם לא לפרוש מהממשלה באם הוא יעבור, ומיד לאחר מכן, לדאוג לכך שנציגי הציבור יעלו הצעת חוק לתיקון חוק הגיוס החדש כבקשתם וכרצונם, ובאם זו לא תעבור – אז יתפטרו מהכנסת חברי הכנסת החרדים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מי שמסייע לחוק הגיוס כמו יגאל רוזן שם רשעים ירקב מאוניברסיטתי אור ישראל, הוא חוטה ומחטיא את הרבים. רוזן מעודד את מילוי מכסות הגיוס בעזרת נערים מן השוליים החרדיים. כל מי שמסייע לחוק הגיוס, בין בתמיכה גלויה, ובין בהתנגדות מהשפה ולחוץ, וכל שלו מפגין ומוחה ברבים נגד החוק, הוא מחטיא את בחורי ישראל, כי הם לוקחים בחורים טובים ותמימים והופכים אותם לציונים משומדים אפיקורסים גמורים. "דֶּרֶךְ רְשָׁעִים צָלֵחָה".

    מי שמסייע לחוק הגיוס כמו יגאל רוזן שם רשעים ירקב מאוניברסיטתי אור ישראל, הוא חוטה ומחטיא את הרבים. רוזן מעודד את מילוי מכסות הגיוס בעזרת נערים מן השוליים החרדיים. כל מי שמסייע לחוק הגיוס, בין בתמיכה גלויה, ובין בהתנגדות מהשפה ולחוץ, וכל שלו מפגין ומוחה ברבים נגד החוק, הוא מחטיא את בחורי ישראל, כי הם לוקחים בחורים טובים ותמימים והופכים אותם לציונים משומדים אפיקורסים גמורים. "דֶּרֶךְ רְשָׁעִים צָלֵחָה".

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב