ההקלטות המפלילות שהובילו למעצר פעילי 'הפלג'(וידאו)

מי הקצין החרדי ששכר חוקר פרטי? איך הוא רכש את אמונם של פעילי 'הפלג'? ומה נחשף בהקלטות המפלילות? צפו {מאחורי הקלעים}

קמפיין החרד"קים: גל מעצרים הבוקר בבני ברק ובמודיעין עילית, שם פשטה המשטרה על בתיהם של בכירים ב'פלג הירושלמי' החשודים בהפצת כרוזים וחוברות מסיתות נגד חיילים חרדים.

ב'ערוץ 2' נחשפו ההקלטות המפלילות שהובילו למעצר הפעילים, יהודה גליקמן, קצין חרדי שהחליט לצאת למלחמה יחד עם רעייתו שכרו חוקר פרטי שהתחזה לנדיב חסיד סאטמר מארצות הברית שמעוניין גם הוא לתרום לקמפיין.

בהקלטה טוען אחד החשודים כי "אם יש 300 אלף גומרים אותם", והמשיך לקשור עצמו לפרסום החוברות ובהן פרטיהם האישיים של החיילים. שלושת העצורים הם פעילים מוכרים בפלג הליטאי-ירושלמי המוביל את ההתנגדות לגיוס החרדים, החשודים בפגיעה בפרטיות ובהעלבת עובד ציבור.

ההקלטות שחשפו את הטרדות החיילים (באדיבות רשת)

החשד המרכזי נגדם הוא מעורבות בקמפיין ה'חרד"קים' שיצר הסתה קשה נגד החרדים הבוחרים להתגייס לשירות צבאי.

שניים מהחשודים מתגוררים בבני ברק והשלישי במודיעין עילית. מעצרם על ידי המשטרה לווה במחאות קולניות על ידי פעילי 'הפלג הירושלמי' שהחלו להתגודד בשכונות בהן נעצרו השניים ולהפגין נגד השוטרים.

הקמפיין נגד קצינים וחיילים חרדים הגיע לשיא בית שפורסמה ברשת חוברת שסקרה את החיילים שעובדים במסגרת מדור שילוב חרדים בצה"ל, וממונים במסגרת תפקידם על קליטת צעירים חרדים שמעוניינים בגיוס והכוונתם.

החוברת מציגה את שמותיהם, כתובת מגוריהם, הגדרת תפקידם, מספרי הטלפון האישיים שלהם ואף מספרי תעודות זהות – לצד תמונה ברורה. בנוסף, נכתב מעין פרופיל זדוני המציג את הנסקרים, לפי ראות עיניהם של הכותבים. לדוגמה "צעיר קל דעת, מחפש פרנסה, נמשך על ידי ידיד לעסוק בכסף קל – סחר בנשמות".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. המדהים הוא שישנם בינינו אנשים "חרדיים" שעיסוקם הדחת בני ישיבות לשירות צבאי ואתם נהנים מהתפיסה של אנשי ה"פלג". תקראו שוב את "דרך ה'". נראה לי שאבדתם את הדרך

  חגי |
  הגב
 2. אכן, טוב שהתגלה פרצופם האמיתי של אותם חרדקי"ם שלא מהססים לפנות לגורמי שלטון ולמסור נפשות מישראל, כשםשאינם חוששים לגייס ולמסור נפשות לשמד ולכור ההיתוך הצהל"י.

  ולגבורי החיל הנלחמים בחירוף נפש למען כבוד שמו יתברך אנו מכריזים בגאון 'אשריכם שנתפסתם על דברי תורה'.

  חזקו ואמצו!

  חרד מהחרדקי"ם |
  הגב
 3. אין יהודי שחרדי אמיתי שאינו עומד מאחורי אלו שנתפסו ודין ה"זוג" החשוב נחרצת בשו"ע שיש להחרימם כמוסרים לכל דבר ואסור לרחם עליהם ואסור לעמוד בד' אמות שלהם וכו'
  ימ"ש וזכרם!!!!!

  החרדי האמיתי |
  הגב