ההקלטות נחשפות: יהודה גליק התחנן על חייו למפקד המשטרה: "אני סדין אדום" (הקלטה)

האם הכתובת היתה על הקיר?הבוקר השמיע קלמן ליבסקינד מספר קטעים מהקלטה נדירה של שיחה שהתקיימה לפני חודשיים בין יהודה גליק לבין מפקד מרחב דוד במשטרת ישראל, נצ"מ אבי ביטון על כך שהוא סדין אדום בעיני הערבים בהר הבית וחושש לחייו. האזינו

בהקלטה נשמע ביטון מעדכן את גליק, חודשיים לפני נסיון ההתנקשות, על "הסדין האדום" שהוא מהווה לערבים המתפרעים בהר הבית, שהפעילות שלו בהר מביאה לאיומים (שיהודה בעצמו אומר לקצין המשטרה שהוא מקבל יום יום בפייסבוק) ובסוף ההקלטה נשמעת אזהרתו של חברו של יהודה שהמשך התעלמות המשטרה מההידרדרות במצב עלולה להסתיים עם תוצאות קשות.

לשמוע ולא להאמין. (בתמונה: יהודה גליק מסומן בעיגול אדום מתוך אתר אינטרנט ערבי)

האזינו להקלטות (באדיבות גלי ישראל)
[alooma ref="c34f1ea572f0d6a8a0e0e453defd87c5.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

שבתי גרברציק דובר המשטרה משיב לטענות: "בעקבות הפרסומים השונים בעניין התלונות שהגיש יהודה גליק למשטרה, ברצוננו להבהיר כי
בבדיקה שבוצעה במשטרת מחוז ירושלים אותרו 16 תלונות שהגיש יהודה גליק בין השנים 1995-2014 בגין עבירות שונות. אף לא אחת מהתלונות התייחסה לאיומים על חייו.

עוד עולה מהבדיקה כי במהלך יוני 2014 הובאה לידיעתו של מר גליק התבטאות שנשמעה בשטח הר הבית, אודות כוונה להתנכל לו במהלך ביקוריו בשטח ההר. יחד עם זאת הובהר לו כי המשטרה תמשיך ללוותו בביקוריו בהר הבית ואף עצרה חשודים שניסו להתנכל לו במהלכם, ולכך התייחס מפקד מרחב דוד בשיחתו עם מר גליק שהוקלטה ופורסמה בתקשורת.

אתמול בוועדת הפנים של הכנסת אמר המפכ"ל:
"האירוע ביום חמישי האחרון של ניסיון הרצח של יהודה גליק היה בעיניי חציית כל הקווים בהקשר של המרקם העדין והרגיש סביב סוגיות הר הבית. מעשה הטרור הנפשע הזה חייב אותנו להבהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים שלא נהיה מוכנים לספוג אירועים שכאלה. בהזדמנות זו אני שולח לו החלמה מהירה ומלאה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האם הגליק הלז, מתייעץ עם רבנים? או סתם מתפרע?

  יש לנו מזל שאין עוד 100 גליקים

  אלקנה |
  הגב
 2. “יש שמקווים שבעזרת השם יודא גליק לא יחזור לתפקוד”

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב