כך מנסים פעילי ש"ס לטרפד את עצרת הגיוס הספרדית

ההקלטות מקווי הווטסאפים הקוליים הפנימיים של ש"ס נחשפות: בהקלטות נשמעים פעילים כשהם מודים בפה מלא על פעילותם הפלילית נגד העצרת, אם בקריעת מודעות שוב ושוב, או בהשחתת מודעות. פעיל אחד אף נשמע כשהוא מדריך את חביריו כיצד להזמין מקומות פיקטיביים

המאבק סביב עצרת גדולי התורה הספרדים נגד חוק הגיוס לא נרגע, ונראה שלמרות שעמדתם של גדולי התורה שישתתפו הערב בעצרת איתנה וברורה, מלבד הרבנים שחזרו בהם מחתימתם, נרשמת התנגדות דווקא מהכיוון הפוליטי לקיומה של העצרת.
האזינו

לאחר לחצים עצומים שהופעלו אתמול נגד גדולי התורה הספרדים שיסירו את תמיכתם בעצרת נגד חוק הגיוס.

ההקלטות מקווי הווצאפים הקוליים הפנימיים של ש"ס נחשפות: בהקלטות נשמעים פעילים כשהם מודים בפה מלא על פעילותם הפלילית נגד העצרת, אם בקריעת מודעות שוב ושוב, או בהשחתת מודעות. פעיל אחד אף נשמע כשהוא מדריך את חביריו כיצד להזמין מקומות פיקטיביים בטלפון ההרשמה לאוטובוסים החינמיים לעצרת, וכך להזיק כספית את מארגני העצרת ומשתתפיה.

בהקלטה אחרת נשמע פעיל נוסף מסביר לחביריו כיצד עליהם להתארגן בצורה מסודרת כדי להוציא לפועל את פעולות הטרור נגד קיום העצרת.

בהקלטה נוספת נשמע אחד הפעילים קורא לחביריו לבוא ולסייע לו בשעות בין הסדרים כדי להמשיך ולקרוע את המודעות המבשרות על קיום העצרת נגד חוק הגיוס.

בהקשר לכך אמר אחד ממארגני עצרת גדולי התורה נגד חוק הגיוס, כי "אין לכך כל הסבר הגיוני. הלא אם הנציגים החרדים יצביעו הערב נגד חוק הגיוס, והעצרת מתקיימת גם היא נגד חוק הגיוס, מדוע אם כן העצרת היא לצנינים בעיניהם של גורמים פוליטיים כאלו ואחרים?"

המארגן הוסיף, כי "ניתן אולי לגזור מכך, על אופי הההתנגדות לחוק הגיוס". לדבריו, "אם אכן הייתה מתוכננת התנגדות אמיתית בכנסת, לא הייתה קמה הפעילות הטרוריסטית הזו נגד קיום העצרת, לא נותר אלא להבין עד כמה קיום העצרת חשוב למען חיזוק ציבור בני התורה הספרדים, שיתנגדו בכל כוחם לחוק הגיוס שעתיד להפיל חללים רבים מבני עדות המזרח רח״ל".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בחור מישיבת "בית יוסף" בב"ב נכנס אצל החזו"א בעת המלחמה הראשונה של המדינה הציונים עם הערבים בשנת תש"ח, ששרר פחד מה יהיה באר"י ושאל הבחור מה יהיה, וענה החזו"א בזה"ל כלום, הערבים יבערו את הציונים, ושאל שוב ומה יהיה איתנו, ענה לו אנחנו צריכים לבער את הציונות מהלב שלנו. בשנת הפרעות תש"ו הבעתי לפני רבנו החזו"א את חרדתי כי אין יום שיעבור בלי קרבנות יהודים שנפגעים מידי הערביים, הוכיחני רבנו "מדוע אינך מזועזע כל כך מזה שאלפים ורבבות ילדים מישראל מקבלים חנוך חפשי שהוא כשריפת נשמה וגוף קיים, וכי רציחה זו ההמונית היא פחות אכזרית מרציחת הערביים שפוגעת רק ביחידים ולא בהמונים כה גדולים, והרי חז"ל קבעו שגדול המחטיאו יותר מן ההורגו" גם נמסר ע"י עד נאמן ששמע מהגאון מרן רבי וועלוול בריסקער זצ"ל שאמר היטלער שרף גופים והם שורפים נשמות. מרן הגר"ח מבריסק זצ"ל היה נוהג לומר שהשנאה לציונים צריכה להיות כשנאת בעלי בתים לעכברים שבעל הבית מצטער על שישנם עכברים בבית ואינו חפץ כלל בקיומם, ולא כהחתול הנהנה מקיומם של העכברים שאז יש לו מה לבער ולאכול והוא רוצה בקיומם. (עובדות והנהגות לבית בריסק ח"ב עמ' קכ"ט)

  הרשע המסריח מעבורות חמורות, דרעי הורה לאנשיו לפזר פצצות סירחון בכינוס העצרת תפלה של הספרדים בירושלים, נגד חוק הגיוס – חושש מהקמת ארגון ספרדי גדול חדש.

  מעשה נבלה, מעשה נבלה, מעשה נבלה – יו"ר 'מרצ' זנדברג בישיבת הסיעה: "פנו אלינו בכירים במפלגות החרדיות וניסו לשכנע אותנו להצביע בעד החוק. כמובן סירבנו אבל אם זה מה שביקשו מאיתנו, מעניין מה ביקשו מלפיד ומה הבטיחו לו.

  גדסי ב'קול חי': ‏בשל הרגישות בחוק הגיוס – הסיעות החרדיות ש"ס ויהדות התורה החליטו כעת שלא להוציא היום אישורי כניסה למשכן הכנסת לבחורי ישיבה כלל, גם לא לבקשות סיוע.

  מי שיזם את המכתב בכתב היד של הגר"ח קניבסקי לחיזוק ח"כ המשומד גפני נגד המפגינים נגדו הוא ר"י אפרתי המקולקל. כשרואים חכי"ם חרדים (לשעבר) חייבים לומר ג' פעמים בקול רם – "כי תראה חמור שונאך"* ממש כך "חמור שונאך" לא פחות סכל מחמורים.

  השר יובל שטייניץ לזיגמן ב׳קול ברמה׳ – ״חוק הגיוס יעבור היום, זהו חוק טוב. אני מתפלא על הח״כים החרדים, שוחחתי עם כמה מהם שאמרו לי שהחוק טוב ואפשר לחיות איתו, וחבל שכשמישהו מתנגד, כולם מיד מיישרים קו עם הסמן הקיצוני״.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. למרות כל האיומים והרדיפות על בתי הרבנים והעסקנים, העצרת היום מתקיימת כרגיל. העצרת היום בצומת בר אילן בית החיים סנהדריה ירושלים תתקיים בראשות מרנן ורבנן גדולי הדור ראשי הישיבות שליט"א המעמד יתחיל בשעה 6:30 במעמד סליחות.

  למרות כל האיומים והרדיפות על בתי הרבנים והעסקנים, העצרת היום מתקיימת כרגיל. העצרת היום בצומת בר אילן בית החיים סנהדריה ירושלים תתקיים בראשות מרנן ורבנן גדולי הדור ראשי הישיבות שליט"א המעמד יתחיל בשעה 6:30 במעמד סליחות.

  למרות כל האיומים והרדיפות המעמד יתחיל בשעה 6:30 במעמד סליחות. |
  הגב
 3. אם אתם בעד ההפגנה אני נגד

  אם אתר אקטואליק בעד ההפגנה אני נגד אתר צהוב

  חיים |
  הגב
 4. טרוריסטים כפשוטו / הדג מסריח מהראש של אריה

  טרוריסטים כפשוטו / הדג מסריח מהראש של אריה

  טרוריסטים כפשוטו / הדג מסריח מהראש של אריה |
  הגב