ההקלטות נחשפות: מה הציע הקצין לאזריה?

אחרי שאמש הכחיש צה"ל את הפרסום בחדשות 2 על פגישה בין אל"מ גיא חזות לאביו של אלאור, צ'רלי אזריה,הערב חושף עמית סגל מה הציע הקצין הבכיר לאביו של אזריה? האזינו

לאחר שצה"ל הכחישו  את הדיל  בין הקצין למשפחת אזריה, הערב (רביעי) נחשפות ההקלטות בו  מוצע למשפחת אזריה לשקול לוותר על ערעור וגם לשקול להחליף את צוות ההגנה – מה שיכול לאפשר להם להמתיק את עונשו ואפילו חנינה בעתיד.

מצה"ל נמסר הבוקר בתגובה לפרסום במהדורה  המרכית כי "דובר צה"ל מבקש להבהיר כי לא יפרט את תוכן הפגישה שהתקיימה בין משפחתו של סמל אלאור אזריה ומפקדו, אך מכחיש את הפרסום השגוי בחדשות 2 כאילו הוצעה הצעה באשר להקלה בעונש או ביחס לערעור או כהתערבות אחרת כלשהי בהליך המשפטי. דובר צה"ל מבקש להדגיש כי סמל אלאור אזריה זכאי להליך משפטי נקי וחף מלחצים ומטופל על ידי מפקדיו באופן שוטף כמו כל חיילי צה"ל".

"עוד נציין כי סמל אלאור אזריה זכה לתנאים ראויים ואף מעבר לכך במהלך החודשים בהם שהה במעצר פתוח במחנה צבאי", הדגישו בדובר צה"ל. "מטרת הפגישה היתה לבחון האם נדרש סיוע כלשהו למשפחה".

 בשיחה נשמע המח"ט: "אני יכול להגיד לך, עם חברים משפטנים ומה שקראתי ולאור פסק הדין הכול כך יצוק כמו שהוא ניתן. הסיכויים שערעור כזה יתקבל, עוד פעם לא אני אומר, אני לא מבין בזה, זה מה שאומר פה סופר (המתווך), הם קלושים ואז מה?!".

אזריה: "כשאני שומע חיילים שמתקשרים אלי ואומרים לי 'תשמע צ'רלי, אני לא יודע מתי מותר לירות ומתי אסור לירות. אם אני לא אירה, יגידו לי לא פעלת מבחינה מבצעית. אם אני אירה – אני אהיה במקום הבן שלך'. מה אני יכול להגיד להם?! אני לא רוצה את הנזק הזה, ההיפך. כשאני ראיתי אתמול את האירוע התביישתי, התביישתי, עד היום כואב לי הלב, אני צרוב לי בלב שאנחנו קוברים עכשיו 4 חיילים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.