"יש הקלטות גרועות בהרבה. זו רק ההתחלה"

יממה לאחר פרסום הקלטות המביכות כנגד דונלד טראמפ, בארה"ב נערכים לקראת העימות שיערך הלילה בין המעומדים כאשר טראמפ נמצא בשפל של כל הזמנים מאז תחילת מערכת הבחירות, אלא שכלי התקשורת מבטיחים הקלטות מביכות יותר שירסקו את טראמפ לקרשים. { הפרשנים טוענים}

יממה לאחר פרסום הקלטות המביכות כנגד דונלד טראמפ, בארה"ב נערכים לקראת העימות שיערך הלילה בין המעומדים כאשר טראמפ נמצא בשפל של כל הזמנים מאז תחילת מערכת הבחירות, אלא שכלי התקשורת מבטיחים הקלטות מביכות יותר שירסקו את טראמפ לקרשים.

ביל פרואיט, ששימש כמפיק לתוכנית הריאליטי המצליחה של טראמפ, "השוליה", צייץ הלילה בטויטר: "בתור המפיק בעונות 1 ו-2 של 'השוליה', אני יכול להבטיח לכם שבכל הנוגע לקלטות טראמפ, יש גרועות בהרבה. זו רק ההתחלה".

 

ולא רק ביל, הכתב הפוליטי של רשת "פוקס ניוז", אד הנרי, צייץ לעוקבים בטוויטר כי ד"ר בן קרסון סיפר לו שהוא שוחח עם דונלד טראמפ על גילויים נוספים הצפויים לצאת לאור. קרסון רמז שיהיו עוד "פיצוצים" גדולים..

ההערכה היא שפרסום הקלטת המביכה תוזמנה לרגע בו יחלו המוני המצביעים לצאת ולהצביע במדינות המרוחקות מה שיסבך את האפשרות המשפטית להחליף את טראמפ מבחינה משפטית.

הלילה נמסרה תגובה מהאישה שעומדת במרכז הסערה ננסי אודל, שעליה דיבר טראמפ בקלטת, בה תיאר את מעשיו המחפירים בעודו נשוי והתרברב על הקלות שבה הוא יכול לעשות זאת, ננסי התייחסה להתבטאות של המועמד הרפובליקני לפני כעשר שנים ואמרה שמדובר בהתבטאות "עצובה ומאכזבת".

"כאישה שעבדה קשה מאוד כדי לבסס את הקריירה שלה", כתבה אודל, "וגם כאימא, אני חושבת שאני צריכה לדבר בתקווה שכחברה תמיד נשאף לטוב יותר". לדבריה, "גם אם נניח לרגע את הפוליטיקה בצד, אני המומה שהערות כאלה עדיין קיימות בחברה שלנו".

טראמפ. (ארכיון) טראמפ. (ארכיון) | צילום: טוויטר
שעות לאחר פרסום ההקלטות המביכות על טראמפ, המפלגה הרפובליקנית שוקלת את החלפתו של דונלד טראמפ במועמד אחר – כך דווח הערב (שבת) באתר "פוליטיקו".
בדיווח נמסר כי עשרות עורכי דין מטעם המפלגה בודקים אם ניתן להחליף את טרמאפ חודש בדיוק לפני הבחירות לנשיאות. "נדרשות 48 שעות כדי להגיע להחלטה", אמר גורם בוועדה הרפובליקנית הלאומית.
בפוליטיקו דווח עוד כי חברים בוועדה הלאומית הרפובליקנית גייסו במהלך סוף השבוע "צבא" של עורכי דין שיבחנו את האפשרות להדחתו של טראמפ והחלפתו במועמד חדש. עם זאת, חבר בוועדה טוען כי מהלך שכזה, זמן קצר כל כך לפני פתיחת הקלפיות, עלול להצניח את סיכויי המפלגה להיכנס לבית הנבחרים.
אם לא די בכך, חברי קונגרס רפובליקנים קראו הערב לדונלד טראמפ לפרוש מהמרוץ בעקבות האמירות הבוטות שנשמעו בקלטת שבה ביזה נשים, חברי קונגרס אמרו "אינם מסוגלים להצביע לו".
מרתה רובי היא חברת קונגרס שקראה לטראמפ לפרוש "התאכזבתי מהתעלולים שלו לאורך כל הקמפיין, אבל חשבתי שלתמוך במועמדות שלו זה הדבר הכי טוב למדינה ולמפלגה שלנו. עכשיו ברור שהדבר הכי טוב הוא שטראמפ יזוז הצידה לטובת רפובליקני אחראי ומכובד".

מיה לאב, חברת קונגרס מיוטה, הצטרפה לקריאה ואמרה כי"ההתנהגות של טראמפ הגיע לשפל חדש. אני לא יכולה להצביע לו. לטובת המפלגה והמדינה הוא צריך לפרוש".
ג'ון הק, חבר קונגרס מנבאדה, אמר כי "האופציה היחידה היא לבקש רשמית מטראמפ לפרוש ולאפשר לרפובליקנים לבחור מישהו שיספק לנו את המנהיגות החדשה שאנחנו זקוקים לה נואשות, וזו שמגיעה לאמריקנים
כפי שפרסמנו, בעקבות חשיפת הקלטת בה נשמע המועמד הרפובליקני דונלד טרמאפ מעיר הערות חריגות על נשים, במערכת הפוליטית תוהים אם טרמאפ ישרוד את המירוץ אך המועמד הרפובליקני לנשיאות מצהיר הערב (שבת) כי אין בכוונתו לפרוש מהמרוץ בעקבות הסערה.

בריאיון ל"וול סטריט ג'ורנל" אמר טראמפ: "התמיכה בי מדהימה". המועמד ציין כי הקמפיין שלו לא נקלע למשבר בעקבות ההקלטה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.