נתניהו ישוחח עם טראמפ: "השגרירות תעבור לירושלים – תופשר ההקפאה בערים החרדיות"

הערב צפויים הנשיא טראמפ ונתניהו על השינויים בכל הנוגע לבנייה בשטחים- כאשר נתניהו מתכוון להעלות בפניו את הצעתו להרחבת הבנייה בגושי ההתנחלויות. הבית הלבן מסר הודעה לגבי העברת השגרירות האמריקנית לירושלים: "מתחילים לדון בנושא".

הערב צפויים הנשיא טראמפ ונתניהו  על השינויים בכל הנוגע לבנייה בשטחים- כאשר נתניהו מתכוון להעלות בפניו את הצעתו  להרחבת הבנייה בגושי ההתנחלויות.
הבית הלבן מסר הודעה לגבי העברת השגרירות האמריקנית לירושלים: "מתחילים לדון בנושא".

מוקדם יותר, יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן דן הערב (ראשון) עם עבדאללה מלך ירדן במאבק נגד העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, "אם זה יקרה, יש לנו צעדים שהסכמנו יחד עם ירדן ואנו מקווים שלא נבצע אותם", אמר אבו מאזן.
"ראשית, אנו מצפים שהממשל האמריקני יפסיק לדבר על העברת השגרירות", אמר אבו מאזן בתום הפגישה. "שנית, שארצות הברית תקדם עימנו משא ומתן רציני בינינו לבין הישראלים כדי להגיע לפתרון מדיני וזה הדבר הטוב ביותר לנו, להם ולאזור כולו".
מקורביו  נתניהו סיפרו לחדשות 2 כי במהלך הדיון בקבינט ראש הממשלה נשא נאום מנהיגותי וכי הוא דיבר על פעולה תוך אחריות ותיאום עם הממשל האמריקני החדש.

ראש הממשלה הבטיח כי בקרוב יכריז גם על בנייה נרחב בגושי ההתיישבות והבנייה בירושלים תורחב.

 בתגובה לדברים, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט  מאר כי הוא מרוצה מדברי נתניהו וכי המבחן האמיתי יהיה בשטח.  נתניהו עצמו צפוי לשוחח עם טראמפ סמוך לשעה 20:00.

באם נתניהו יקבל אור ירוק לבנייה בגושים, במודיעין עילית וביתר עילית הבנייה תתחדש לאחר הקפאה ממושכת של כ- 8 שנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.