שחר שלו הי"ד – ההרוג ה72 של 'צוק איתן' הובא למנוחות (וידאו)

הובא למנוחות ההרוג השבעים ושתיים שחר שלו. תיעוד דומע מההלויה ומהספדו המצמרר של האב השכול


באדיבות רשת

האב שמעון הספידו כשקולו נשנק מבכי: "שחר שלנו, ילד שמח שאין כמעט אף אחד שיכול לכעוס עליו באמת, ביום חמישי, בערך 10 שעות לפני שנכנסתם לעזה, כתבת לנו בקבוצה המשפחתית 'אוהב אתכם'. מאז לא שמענו ממך ואותך. מיום רביעי, שישה ימים אחרי שנכנסתם, כשבאו להודיע לנו שנפצעת אנוש, חיינו השתנו".

"חמישה שבועות וחצי היינו בבתי חולים וראינו איך כל עם ישראל נרתם לעזרה. כשביקשנו תרומה של טסיות דם עבורך, ראינו איך כולם מתגייסים, אפילו היום, כמעט שבוע מאז שפרסמנו את הבקשה ואחרי שבכל מקום פרסמו שיש מספיק ופורסם כבר שנפטרת – עדיין קיבלנו טלפונים שמציעים תרומת טסיות דם".

שחר שלו הי''ד
שחר שלו הי"ד

האב גרם לפרצי בכי כשהזכיר כי "חמישה שבועות וחצי נענו בין תקווה לייאוש וחמישה שבועות וחצי היו לנו להיפרד ממך. דיברנו אותך, שרנו לך, סיפרנו לך מה קורה ביישוב, בארץ, עם החברים שלך. דבר אחד לא סיפרנו לך – שנאלצו להוריד לך את הרגליים וששלושה חברים שלך מהצוות נהרגו. אתמול, כשהרופאים קראו לנו ואמרו שאפסה תקווה, נאספנו ליד מיטתך, נפרדנו ממך והרשינו לך ללכת לדרכך. רק אז בפעם הראשונה סיפרנו לך ששם בשמיים תפגוש את חבריך".

מפקד גדס"ר צנחנים, סגן אלוף ירון שרוני, הספיד את שחר והזכיר את מסירות נפשו שסוכך בגופו על חבירו, וכך הוא נפצע אנוש: "כמה קיווינו שלא כך ניפגש. עבור שחר המלחמה נגמרה עכשיו – משדה הקרב בחאן יונס, מוקף בחבריו, לשדה הקרב האישי בסורוקה וברמב"ם, עטוף בהוריו, אחיו ואחיותיו, שחר צעד בראש חבריו לצוות ולפלוגה בלחימה ברצועת עזה, סייע באיתור ובהשמדת מנהרות ובפגיעה במחבלים, עד שנפגע בעצמו, שחר נפגע תוך כדי התקפה על מתחם מבוצר של חמאס אזר במרכזו מנהרת לחימה לשטח ישראל. לדאבוננו שחר נפגע קשות, אך תוך כדי סוכך בגופו על חברו לצוות ומנע פגיעה קטלנית גם בו. שחר הצטרף לרשימת החיים הנצחיים של אלו אשר בגבורתם כתבו פרקי מורשת של ארץ אהובה". ספד בצער.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.