ההתאחדות לכדורגל חזרה בה: מותר לחבוש כיפה במשחק

 

לאחר התייעצות שהתקיימה הבוקר בין ההתאחדות לכדורגל לאיגוד השופטים, הוחלט כי עד סוף העונה יישמר הסטטוס קוו בליגות א', ב' ו-ג', כך שכל שחקן שומר מסורת שייבחר לשחק עם כיפה לראשו יוכל לעשות כן ומבלי שהדבר יצויין כלל בדו"ח השופט",  כך ננמסר מהתאחדת לכדורגל .

"חשוב להבהיר כי מעולם לא הועמד לדין שחקן על חבישת כיפה. במידה שיהיה צורך בכך, בסיום העונה יתקיים דיון מחודש, שייבחן כיצד ניתן להתאים את הנהוג בליגות החובבניות לכללים המחייבים של פיפ"א בעניין הציוד עמו רשאי שחקן כדורגל להופיע על כר הדשא".

ההודעה הגיעה לאחר שאיגוד השופטים אסר על השחקן החרדי כהן צדק לחבוש כיפה.

שרת הספורט לימור לבנת  הגיבה , "נדהמתי לקרוא שאיגוד השופטים פירסם הוראה מקוממת ופוגענית, לפיה ייאסר על שחקני כדורגל לעלות לשחק כשכיפה על ראשם", טענה השרה. "כן, זה כאן במדינת ישראל. מה עלה בדעתם שם באיגוד השופטים, כשהחליטו שחבישת כיפה במדינת היהודים תסומן כ"אירוע חריג", שאף יצוין בדו"ח המשחק, ויביא להעמדת השחקן לדין משמעתי?".

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, מתח מוקדם יותר ביקורת על ההחלטה לאסור על שחקני כדורגל מקצוענים לחבוש כיפה בשעת משחק והביע תקווה כי איגוד השופטים יחזור בו מההחלטה.

"עולם הספורט מקדש כל כך הרבה סמלים. מאכזב שדווקא סמל חשוב ומשמעותי כמו כיפה, שעבור רבים בעם ישראל מבטא את האמונה והמסורת, אוסרים עליהם לחבוש. אני תמה על ההחלטה ומקווה שישקלו אותה שוב", אמר הרב לאו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.