גדו"י במכתב תמיכה בגר"י גואלמן

סערה בשכונת רמות: בשל התנכלות חוזרת ונשנית נגד רב השכונה ורב קהילת 'שערי תבונה' הגאון רבי ישראל גואלמן יצאו גדולי ישראל במכתב תמיכה וחיזוק ברב. {"פגיעה מתמשכת"}

סערה בשכונת רמות: בשל התנכלות חוזרת ונשנית נגד רב השכונה ורב קהילת 'שערי תבונה' הגאון רבי ישראל גואלמן יצאו גדולי ישראל במכתב תמיכה וחיזוק ברב.

בערב שבת האחרונה פוזרו בפעם השלישית פשקווילם חמורים נגד רב השכונה בריכוזים החרדים בירושלים, בשבת שלאחר הפשקווילים שהופצו ברחבי העיר בפעם הקודמת, יצאו בני הקהילה מכל בתי הכנסת ללוות את הרב לביתו בשירה כאות תמיכה ברב.

במהלך הימים האחרונים חתמו גדולי ישראל מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, הגאון רבי גרשון אדלשטיין ראש ישיבת פוניבז', הגאון רבי משה הלל הירש והגאון רבי דוד כהן על מכתב תמיכה ברב גואלמן.

את נוסח המכתב ניסח ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן שכתב בארוכה בשבחו של הרב, על דבריו חתמו גדולי ישראל. ראש ישיבת 'סלבודקא' הגרמ"ה הירש הרחיב בדבריו נגד הרודפים והפגיעה המתמשכת בכבוד חכמים.

את המכתב ניסח הגאון רבי דוד כהן: "בימים אלו המיוחדים לכבודם של תלמידי חכמים, ביודעי ומכירי את מסירות נפשו, לכל בני הקהילה ולכל יחיד ויחיד ומנהיגם ברוממות ובהדרת חן ומורה להם את הדרך אשר ילכו בה, ואשרי חלקו שזכה להיות בדורנו, לסמל ולדוגמה בכל קהילות הקודש, להעמיד הנהגה של רבנות לשם ולתפארת במושגים של הדורות שלפנינו".

הגאון רבי משה הלל הירש הוסיף על המכתב: הזדעזתי לשמוע על מה שנעשה על ידי גורמים מסוימים נגד המרא דאתרא, לעשות דבר כזה נגד כל רב יש בזה ביזיון התורה וחילול שם שמים וקל וחומר נגד הגאון המרא דאתרא שליטא שמוסר נפשו להנהיג קהילתו על פי דרך המסורת שקיבל מרבותיו גדולי ההוראה של דורנו".

הפשקווילים נזרקו קודם כניסת השבת בכל רחובותיה של השכונה החרדית רמות ובמקומות נוספים. על פי הערכות מי שעומד מאחורי הפצת הפשקווילים אלו אנשי 'הפלג' הנלחמים ברב בשנים האחרונות בשל כפיפותו לגדולי ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.