הוארכה כהונת הרב ריסקין

פרשיית הרב ריסקין: מועצת הרבנות הראשית אישרה את הארכת כהונתו של הרב ריסקין

לאחר סאגה ארוכה,  מועצת הרבנות הראשית לישראל אישרה בישיבתה היום (ב') את הארכת כהונתו של הרב ריסקין שהגיע לגיל 75.

ריסקין  נדרש ע"פ תקנות שירותי הדת היהודיים (בחירות רבני עיר) תשס"ז-2007 לקבל את  אישורה של מועצת הרבנות הראשית לישראל לצורך הארכת כהונתו עד לגיל 80.

 

במהלך הדיון במועצה, הונחה חוו"ד משפטית על שולחנה של המועצה שקבעה באופן חד משמעי כי בעת שמועצת הרבנות הראשית דנה בשאלת הארכת כהונת רבני עיר, עליה להתמקד אך ורק בשאלת כושרם הבריאותי של המבקשים ולא לדון בשאלות מהותיות.

 

במהלך הדיון הביע חברי המועצה את מורת רוחת מחוו"ד זו שלמעשה אינה מאפשרת לרבנות הראשית לדון באופן מהותי בעניין הארכת הכהונה.

 

בעקבות חוו"ד זו, אישרה מועצת הרבנות הראשית את הארכת כהונתו של הרב שלמה ריסקין למשך 5 שנים נוספות. יחד עם זאת, הביע המועצה מורת רוח מחלקת מעמדותיו ההלכתיות.

 

 

בעקבות חוו"ד, החליטו חברי המועצה על הקמת וועדה שתדון בשאלת הארכת כהונת הרבנים ותמליץ על השינויים הנדרשים כדי שמועצת הרבנות הראשית תוכל לדון בשאלות מהותיות בעת הארכת כושר הרבנים. הוועדה תביא המלצותיה כדי לשנות מצב זה.

 

במהלך הדיון בעניינו של הרב ריסקין, הונח לפני חבריה מכתבו של הרב ריסקין ובו הוא כותב כי נמנה על מערך הרבנים המקומיים שהינם חלק בלתי נפרד מהרבנות הראשית לישראל וע"כ הוא פונה בבקשה להאריך את כהונתו ב-5 שנים נוספות וכאמור המועצה אישרה את הארכת הכהונה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.