הוארכה כהונת הרב שמעון יעקבי כמנהל בתי הדין הרבניים

בפעם השלישית זכה הרב שמעון יעקבי לאמונם של חברי הוועדה לבחירת דיינים שהאריכו את מינויו כמנהל בתי הדין הרבניים בחצי שנה.

 

 

 

סאגת מינוי מנהל לבתי הדין הרבניים נידונה בעתירה שהוגשה לבג"ץ בה ביקשו העותרות לאפשר לאשה להתמודד על התפקיד. שופטי הבג"ץ הורו לשר לשירותי דת לנסח תקנות חדשות ואישרו בינתיים למנות את הרב שמעון יעקבי למנהל בתי הדין הרבניים עד למינוי קבוע, תוך שהם מנמקים את החלטתם "כדי שמינהל בתי הדין לא יישאר כצאן אשר אין לו רועה, ולטובת הציבור הנזקק לבתי הדין" כלשונם בהחלטה.

 

לאחרונה פגה תקופת המינוי הזמני וחברי הוועדה לבחירת דיינים נתבקשו ע"י הראשון לציון, נשיא בית הדין הרבני הגדול הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א והשר לשירותי דת, להאריך את מינויו של הרב יעקבי בחצי שנה נוספת.

 

לאור קשיים שנתגלעו בין חברי הוועדה בישיבתה האחרונה, שבה לא הגיעו להסכמות על מינויים של שבעה דיינים לביה"ד הגדול, ישיבה בה נבחר רק הדיין הרב אליעזר איגרא, נוצר החשש לאי הסכמה על הארכת המינוי מצד חלק מחברי הוועדה כחלק ממאבקי הכוח על מינוי הדיינים.

 

אך תשובתה של שרת המשפטים איילת שקד כשאליה מצטרפים חברי הוועדה, הוכיחה שהשיקולים והדאגה לטובת מערכת בתי הדין בישראל גוברים מעל לכל שיקול זר אחר.

 

בהודעת שרת המשפטים נכתב: "שרת המשפטים מאשרת את בקשת השר לשירותי דת להאריך את המינוי הזמני לאור הנסיבות הקיימות ומתוך דאגה לתפקוד תקין של מערכת בתי הדין הרבניים".

 

הרב שמעון יעקבי, שכבר מכהן בתפקיד מנהל בתי הדין קרוב לשנה, מסר כי הוא מברך ומודה על האמון שניתן בו, ומקווה להמשיך להוביל ולקדם את בתי הדין הרבניים לטובת הציבור כולו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.