"הוא זכאי, זאת רדיפה": הבן יוצא לראשונה להגנת אביו

נחמן ברלנד, בנו של הרב העצור בדרום אפריקה ומבוקש בישראל, שבעבר הסתכסכך עם אביו אמר לוואלה! NEWS: "מקווה שישתחרר במהרה". מדובר בהתבטאות ראשונה של בן משפחה מאז נחשפה הפרשה {מאסר הרב ברלנד בדרום אפריקה}

נחמן ברלנד, בנו של הרב אליעזר ברלנד, יוצא להגנת אביו העצור בדרום אפריקה שמחכה להחלטה בעניין הסגרתו לישראל. "הרב זכאי", אמר היום (שלישי) לוואלה! NEWS בנו של מנהיג קהילת 'שובו בנים' של חסידות ברסלב בישראל. "זו רדיפה של 100% נגדו. אנחנו כאובים מאד מהמצב ומקווים שהרב ישתחרר במהרה".

מדובר בהתבטאות ראשונה של אחד מבני משפחתו של ברלנד מאז נחשפה הפרשה. היא נחשבת למפתיעה לנוכח העובדה שנחמן הודח על ידי אביו מתפקידים ניהוליים בישיבה. הדחתו הגיעה בעקבות הפרסומים ולפיהם הוא השתלט על חייו של אביו ואף הכריח אותו לעשות כרצונו במשך תקופה ארוכה. מאז, האב ובנו הסתכסכו, ונחמן אף הקים קהילה משלו בביתר עילית.

ברלנד

מתנגדיו טענו כי הוא היה בין האנשים שדאגו לפרסום החשדות נגד אביו מצד כמה נשים. ברלנד הבן כמובן הכחיש את הטענות, אך אלו גרמו לתסיסה בתוך הקהילה והובילו כמה מחסידיו של הרב ברלנד למסור למשטרה מידע פנימי על התנהלות הישיבה בתקופה שבה נחמן עמד בראשה. המשטרה פתחה בחקירה ועצרה אותו עם כמה בכירים נוספים בחשד לעבירות של הלבנת הון ומרמה.

אף שרבים בקהילה עדיין מאמינים שיש לנחמן חלק גדול בפרשות שהובילו לפגיעה בתדמית הקהילה, בשנתיים האחרונות הוא התייצב שוב לצד אביו. בכמה הזדמנויות הוא טס למדינות בעולם שאליהם נמלט אביו ושהה לצדו במשך ימים ארוכים. אתמול הוא הגיע לעצרת המחאה שהתקיימה מחוץ לשגרירות דרום אפריקה שברמת גן וחשש להרחיב בשיחה עם עיתונאים. "הוא חושש שדבריו יוצאו מהקשרם וזה ייפגע בו", הסביר אחד החסידים.

באדיבות וואלה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.