הוא לא ידע: המבוכה של אלי בן דהן (וידאו)

סגן השר אלי בן-דהן נכנס רק הבוקר לתפקידו כסגן שר הביטחון. אלי בן-דהן נשלח להשיב בשם הממשלה על התכנית להפרדה בין ישראלים ופלסטינים באוטובוסים – אלא שהתכנית כבר בוטלה עד שהתחיל הדיון. צפו במבוכה

מבוכה לסגן שר הביטחון: ההפרדה באוטובוסים ביהודה ושומרון עוררה סערה ונדחתה על ידי שר הביטחון – אבל המידע לא הגיע למליאה.

משעות הבוקר (רביעי) זעמו,  בשמאל, על הפיילוט החדש למעברים במסגרתו פלסטינים שנכנסים לישראל יחויבו לנסוע באוטובוסים נפרדים מאלה של הישראלים על מנת לחזור לבתיהם.

ח"כ עפר שלח (יש עתיד) הגיש שאילתא דחופה בנושא, אך בשעה שללח מיכן ומלטש את הנאום  ההחלטה כבר הושהתה – סגן שר הביטחון החדש אלי בן-דהן (הבית היהודי) נאלץ להודות  מעל דוכן הנואמים כי לא ידע שהפיילוט נדחה.

 

"אני מודה שגם אני מופתע מההשהייה, אני גם אומר בשיא הכנות וגילוי הלב – לא ידעתי מכך, לא עדכנו אותי, אני חדש בתפקיד", אמר בן-דהן מעל דוכן הנואמים בכנסת בזמן שבמליאה נשמעו קולות צחוק וגם קריאות ביניים.

 

"רק הבוקר אני מתחיל להיות סגן שר וזה תפקידי הראשון – אני מודה שזה מהלך לא נכון ולא ראוי לשלוח אותי לתת תשובה בלי שאני אהיה מודע לכך, ואני אלמד את זה", הוסיף.

ח"כ שלח תהה : "האם זו מדיניות חדשה של משרד הביטחון – לקיים עבודת מטה מעמיקה, לקבל החלטה מטומטמת, לקבל את כל הנזק הבינלאומי והפנימי שנגרם ואז לבטל אותה? מתברר שלמרות עבודת המטה שנעשתה, שתי הערות בפייסבוק של שר הפנים לשעבר ושל נוספים גורמת לכם לבטל הכל".

 

שלח  הזכיר בדבריו את הביקורת של שר הפנים והחינוך לשעבר גדעון סער, שאמר כי "ההחלטה שגויה וגורמת נזק חמור להתיישבות ביהודה ושומרון ולתדמיתה של ישראל בעולם". סער הוסיף וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי החלטה שכזו אינה יכולה להישאר על כנה: "כיוון שברור שההחלטה הזאת תבוטל – כדאי לעשות זאת מהר כדי למזער את הנזק החמור לישראל ולהתיישבות.

צפו במבוכה – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.