"הוא מעולם לא דיבר עם אבא שלי!" • תקרית חריגה בשבעה של הגראי"ל שטיינמן זצ"ל

בין אלפי המנחמים שהגיעו לשבעה של מרן הגראי"ל זצ"ל, היה גם בן דודו של הרב יצחק בר חיים, רב הנח"ל החרדי, שסיפר על הקשר בין בן דודו לבין מרן זצ"ל. התגובה של הרב משה שטיינמן, בנו של הגראי"ל, הייתה חריפה וקשה

"אבא סבל ב-17 שנים האחרונות לחייו בגללו", כך הגיב בנו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק״ל, כשהתייחס בימי השבעה לרב יצחק בר חיים, רב הנח"ל החרדי, בתגובה לאמירה לפיה מרן ראש הישיבה עודד את רב הנח"ל החרדי בפעילותו.

הדברים מובאים ב"קובץ גליונות" שיצא ביום שישי האחרון, בו מובא יומן ארוך ובו ציטוטים רבים מימי השבעה והמנחמים הרבים, אותו ערך הרב א. חפץ, איש 'יתד נאמן'.

הקובץ יצא לאור במלאות שלושים לפטירתו של מרן הגראי"ל זצוק"ל. אבל בין הסיפורים והניחומים הרבים בקובץ, מתוארת תקרית חריגה שאירעה בימי השבעה:

אחד המנחמים סיפר כי בן דודו, רב הנח"ל החרדי הרב יצחק בר חיים, הגיע אל מרן ראש הישיבה ותינה בפניו את צערו על כך שאשתו חלתה במחלה קשה שתקפה אותה בכבד. הרב בר חיים העלה בפני מרן חשש כי אולי זה בשל פעילותו בנח"ל החרדי, ומרן ראש הישיבה עודד הרגיע ובירך אותו ואכן אשתו הבריאה.

בתגובה לדברים, השיב בנו של מרן, רבי משה שטיינמן, "בכעס גדול", כפי שמתואר בחוברת, תשובה חריפה במיוחד: "שטויות. הוא מעולם לא דיבר עם אבא שלי. אבי אמר לי כמה פעמים, 'הוא עוד אומר לכולם שהוא לא אומר בוקר טוב בלי לשאול אותי. אף פעם לא ראיתי אותו'. אני זוכר שהוא עמד עם הרב בלוך בדלת וביקשתי רשות להכניס, ומרן לא הסכים".

האירוע החריג המשיך, ורבי משה שטיינמן אמר חריפות: "הוא סתם אומר שטויות ומפרסם שקרים בשם אבי. אבי אמר שאם רק פעם אחת יכנס יוכל כבר לטעון שתמיד בא לשאול, לפעמים בעקיפין, על ידי שליחים שאלות. כששאלו איזו שאלה השיב לגופו של עניין, כמו שהשיב לשאלות של ישיבות תיכוניות וכדומה. אבל לא היה לו שום קשר איתם וגם מעולם לא שלח אף בחור לנח"ל".

כאן העלה בנו של מרן ראש הישיבה טענה קשה כלפי רב הנח"ל החרדי ואמר: "כל הצרות שאבי סבל בגללו, מלפני 17 שנה, הכל הוא אשם. הוא אומר בשמו דברים, ולא היה ולא נברא", כך בנו של מרן ראש הישיבה לבן דודו של רב הנח"ל החרדי.

בקובץ מתואר כי ברגע הזה הבן דוד התנצל, אמר שלא התכוון להכעיס, והלך.

פנינו לרב יצחק בר חיים, רב הנח"ל החרדי, לקבל את תגובתו. "אני לא רוצה להגיב על שום דבר ממה שפורסם", אמר הרב בר חיים ל'אקטואליק'.

שאלנו את אחד מראשי הנח"ל החרדי: ב'קובץ גליונות' מצוטט בנו של מרן כאומר שהרב בר חיים מעולם לא דיבר עם אביו, הגראי"ל זצ"ל. האם הוא היה פעם בביתו של מרן זצ"ל?

"האם הרב בר חיים היה אצל הרב שטיינמן? פעמים רבות! אפשר לשאול על כך גם את הרב דוד בלוך".

הקטע הנפיץ מתוך "קובץ גליונות"

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שלום רב

  שלום רב שמי ברק כהן מנכ"ל טייר דיל

  אני מעוניין ליצור קשר עם גורם בכיר בחברה בנושא להוזלת המחירים בתחזוקת רכבי החברה

  או לחלופין לצרף את לקוחות החברה למועדון שלנו ולהצטרף לחברים מחבר,הסתדרות המורים,אשמורת ועוד

  טייר דיל מספקת שירותי רכב צמיגים חילוצים ועוד שירותי קצה ב-118 נקודות הפרוסות בכל הארץ

  במחירים ללא תחרות אשמח לדבר אתכם

  ברק כהן, טייר דיל

  BARKLox |
  הגב