"הוא נלחם למען מרן" : אלפים ליוו את זקן הרבנים

אלפים ליוו בצהרים למנוחת עולמים את הצדיק הרב יהושע מאמאן זקן רבני מרוקו זצ"ל שהלך השבת לעולמו – והוא בן 100 שנה. צפו בהספדים

אלפים ליוו בצהרים למנוחת עולמים את הצדיק הרב יהושע מאמאן זקן רבני מרוקו זצ"ל שהלך השבת לעולמו – והוא בן 100 שנה.

מרן פוסק הדור הראש"ל הגר"י יוסף שליט"א קרא בתחילת שיעורו הגדול בתבל בבית הכנסת היזדים, לבני התורה ובחורי הישיבות לצאת מחר להלווית זקן רבני ישראל הגה"צ הרב יהושוע מאמאן זצוק"ל שהשבת הלך לעולמו.

מסע ההלוויה החל בשעה 13:00 מישיבת פורת יוסף בגאולה, שם ספד לו מרן פוסה"ד הראשל"צ רבי יצחק יוסף, שהזכיר  בהספדו כי "הוא לא היסס להתעקש על דברי הלכה גם בעבור עימות הלכתי בעד הלכות מרן הרב עובדיה שאותו אהב".

"הוא זכה להותיר אחריו בנים צדיקים דיינים", ספד מרן הראשל"צ.  בנו הגאון רבי אברהם מאמאן, ראש ישיבת 'אור תורה', ספד לו וסיפר על הפרידה האחרונה שהתעקש לבוא ולראות אותו בפעם האחרונה.

משם המשיכו האלפים, וליוו אותו בדרכו האחרונה להר המנוחות – שם נטמן.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעי ממשיך להשתמש ברבנים לצורכו האישי

  לא יעזור לדרעי ההצגות .כולם קולטים

  יוסי כר |
  הגב
 2. ניצול ציני ושקרי

  המשפט בכותרת הכתבה "הוא נלחם למען מרן" הנאמר ע"י הראשל"צ אינו אלא ניצול ציני ושקרי של פטירת אותו צדיק למטרות פוליטיות: השלטת פסיקותיו שלו (הראשל"צ). אין בין זה לבין האמת ולא כלום, אלא המנוח נלחם למען אמתה של תורה, בין כשהסכים בין כשחלק על הגרע"י או חכמים אחרים, כדוגמת הגר"ש משאש, וכמו כן לא וויתר על מנהגי מרוקו.

  שלום |
  הגב