הוגשה בקשה לאסור את איש העסקים יוסף גרינפלד בגין חובותיו

"החייב אני עומד בצו התשלומים שנקבע לו והפסיק לשלם ממאי 2017.נכון למועד הגשת הבקשה,מצוי החייב בחוב של כ90 אלף שקל לקופת הכינוס"

יוסף גרינפלד איש העסקים, מבעלי "קרדן" החייב מאות מיליונים לבנקים הפסיק מזה חודשים להעביר כספים לקופת הכינוס המדובר בחוב שהצטבר לכדי 90,000 שקל.

עו"ד עופר שפירא שמונה מטעם בית המשפט לנהל את נכסיו של גרינפלד, מבקש מבית המשפט המחוזי להורות על מאסרו של גרינפלד ,או לחילופין להטיל עליו לשלם על כל יום איחור 10,000 שקל . קיצפו של עו"ד שפירא יוצא בעקבות כך שלטענתו, גרינפלד ממשיך לנהל אורח חיים ראוותני, היישר ממגדלי אקירוב הידועים, בעוד הוא לא טורח לשלם את חובותיו.

כבר לפני שנתיים בית המשפט הוציא צו כינוס לנכסיו וחברותיו של גרינפלד וזאת בגלל חובו הגדול לבנק לאומי שעמד אז על יותר מ300 מיליון שקל.

חובותיו הגדולים הם גם כלפי הבנקים פועלים ואגוד.

בתוך צו הכינוס הורה בית המשפט כי יוסף גרינפלד חייב לשלם חודש בחודשו 10,000 שקל לקופת הכינוס .שלושה חודשים לאחר מכן בית המשפט החליט להגדיל את סכום התשלומים ל30,000 שקל מדי חודש.

"החייב אני עומד בצו התשלומים שנקבע לו והפסיק לשלם ממאי 2017.נכון למועד הגשת הבקשה,מצוי החייב בחוב של כ90 אלף שקל לקופת הכינוס" כך עו"ד שפירא, שמציין שזאת לאחר שפנה כמה פעמים לגרינפלד והזכיר לו את הנושא,אך לדבריו גרינפלד בחר להתעלם עד עתה.

"גרינפלד ממשיך להחזיק ולהתגורר בדירה מגורים יוקרתית במגדלי אקירוב בתל-אביב, חי ברמת חיים גבוהה, אשר למצער אין בה כדי לשקף את היותו של החייב בהליכי פשיטת רגל – הכול שעה שחוב החייב לקופת הכינוס תופח".
עו"ד שפירא ממשיך וכותב :"לא ניתן אלא לראות בחומרה רבה את אי-עמידתו של החייב בתשלומים החודשיים. השתמטות החייב מתשלום התשלומים לפי צו התשלומים שנפסק לו, ובפרט בנסיבות המיוחדות של החייב כאן, עולה כדי ניצול לרעה של הליכי פשיטת הרגל בהם מצוי החייב ומהווה ביזיון בית המשפט".

נציין רק שעל חוב נמוך יותר, בית המשפט הורה בשבוע שעבר לעצור את ענבל אור וגם אמש ,על חוב של 20,000 אלף שקל יצאה הוראה חדשה כלפיה .ואכן אור שילמה לעת עתה את חובותיה לקופת הכינוס.

מטעמו של גרינפלד נמסר :"בניגוד לטענותיו של המנהל המיוחד שפירא, התשלומים לחודשים מאי ויוני שולמו כדין, והתשלום עבור חודש יולי ישולם במהלך החודש. מכאן שדרישתו מביהמ"ש היא עזות מצח שכל תכליתה היא תעלול ביחסי ציבור לעצמו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.