הצע"ח ראשונה שלו: "עונש מוות למחבלים"

דקות לאחר שהושבע, הזדרז הח"כ החדש של ישראל ביתנו להניח על שולחן הכנסת הצעת חוק ברוח קמפיין המפלגה

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הבטיח לאורך מערכת הבחירות האחרונה כי הצעת החוק הראשונה שתגיש מפלגתו תהיה התיקון הזה לחוק העונשין. ההצעה כוללת סעיף לפיו מי שהורשע בפעילות טרור בשטחי הגדה המערבית, שטח בו חל צו אלוף, דינו מיתה.

מטרת ההצעה היא שינוי המצב הקיים בו רק החלטה פה אחד של שופטים יכולה להטיל עונש מוות למצב בו גם רוב רגיל של שופטים יוכל לגזור את העונש הזה. מטרה נוספת היא למנוע מצב בו אלוף יכול להמתיק את העונש.

"חייבים לשנות את המציאות ולמגר את הטרור", אמר ח"כ גל. "חוק עונש מוות יחזק את ההרתעה הישראלית. הבטחנו – ואנחנו נחושים לקיים. מוסרי וערכי לחוקק את החוק הזה למען שמירה על חיי אזרחנו. יש לזה תמיכה רחבה בעם – לכולם ברור שזה חוק שחייב לעבור".

גל

גל כתב בדף הפייסבוק: "דקה אחרי שהצהרתי אמונים הגשתי כח״כ חדש ונרגש הצעת חוק עונש מוות למחבלים (תיקון לחוק העונשין ותיקון לתקנות ביו״ש). אין חוק צודק, ערכי ומוסרי מזה במציאות של טרור המאיים על אזרחי ישראל – ונעשה הכול חבריי ואני ב״ישראל ביתנו״ להעביר אותו. בעזרת ה׳ נעשה ונצליח!".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יש לחוקק עונש מוות על עצם החברות בארגון שמטרתו השמדת ישראל גם אם עוד לא רצח . ואסור לרחם על אכזרים וכל המרחם על אכזריים לבסוף מתאכזר לרחמנים . ויש גם לפעול בהסברת זכותינו על הארץ .

    אלי |
    הגב