הוגשה עתירה לבג"ץ כנגד הבחירות לרבנות בית שמש

פרסום ראשון: הוגשה עתירה לבית המשפט העליון בבקשה לעכב המשך ההליכים למינוי רב ראשי חדש בבית שמש- דבר שעשוי לעכב את הליך הבחירות

התפתחות דרמטית בבחירות לרבנות בבית שמש: לפני זמן קצר הוגשה  עתירה לבג"ץ כנגד מספר מתמודדים בבחירות לרבנות בית שמש.

העתירה הוגשה בידי עו"ד אלי בטבול בבית שמש שביקש לפסול מספר מועמדים בבחירות לרבנות בית שמש בשל אי תקינות.

במקביל, במכתב שכתב עורך דין אפי דמרי ליועץ המשפטי, הוא מבקש לפסול את המעומדות של הגאון הגדול הרב אלחנן פרץ ואת הרב יהודה ברייטקופף.  במכתבו הוא טוען כי למועמד המוביל הגאון הרב אלחנן פרץ שליטא אין את המסמכים הנדרשים בכדי שיקבל תעודת כושר של רב

במכתבו הוא גם מציין כי אצל הרב יהודה ברייטקופף נמצאו פגמים משפטיים משום שהוא מחזיק בתעודת 'יורה יורה', אך לא עבר את המבחנים הנוספים הנדרשים בשביל לקבל תעודת כושר של רב.

מקורבים לרב הגאון הרב אלחנן פרץ אומרים בתגובה לאתר אקטואליק כי "לרב יש תעודת כושר רב עיר מהרבנות הראשית וכי אין כל אמת בטענות".

אתמול נחשף כאן כי עו"ד דל מתכוון להגיש בג"ץ כנגד הבחירות בבית שמש, במכתב שכתב הוא מונה את הפגמים שחלו בהליך הבחירות.  "לפני כמה חודשים פנינו למשרד הדתות, בכדי לקבל את כל המסמכים שקשורים לבחירות של רב העיר, לבחון כל התהליך. אבל במשרד הדתות 'טפטפו' לנו מסמכים, במקום לתת לנו את כל מה שביקשנו.

"אבל בחודש האחרון קיבלנו מסמכים מאוד משמעותיים, ואנחנו מבינים שיש בעיות, כפי שחששנו. קיבלנו כמות ניכרת של מסמכים, ומהחומר בכללותו עולים דברים מאוד קשים. מתברר שמידע שנמסר על ידי חלק מחברי הפורום הבוחר שמונו בידי השר, הוא מידע לא נכון". חלקם, לדבריו, "אפילו הסתירו מידע על עצמם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.