הודעת דרעי למען החרדים העובדים אינה בלו"ז של הממשלה

אתמול הודיע יו"ר שס כי יביא ביום ראשון הקרוב לישיבת הממשלה הצעה שתחייב אפליה מתקנת בקבלת עובדים חרדים לעבודה במשרדי הממשלה השונים. בדיקה קלה בלו"ז של ישיבת הממשלה המתוכננת, מעלה כי הנושא אינו מופיע על סדר יומה של הממשלה. {דיווח מוטעה?}

אתמול פורסם בקוקר כי שר הפריפריה, אריה דרעי יביא ביום ראשון הקרוב למליאת הממשלה החלטה, המחייבת את משרדי הכלכלה וראש הממשלה, להגיש בהקדם הצעת חוק שתקדם את שילובם של חרדים בשירות המדינה. דרעי סבור כי הגברת תעסוקת החרדים תשפר את צמיחת המשק, ותוביל לצמצום אי השוויון והפערים החברתיים.

במשרד הפריפריה טוענים כי דרעי פועל במישורים רבים כדי לקדם את תעסוקתם של גברים חרדים במשק. עם זאת, אומרים, הממשלה לא יכולה להצהיר על רצונה בקידום אוכלוסייה זו, ואף לחנך ולתמרץ מעסיקים במשק, כאשר בשירות הציבורי עצמו מגזר זה כמעט ואינו מיוצג ביחס לגודלו באוכלוסייה.

דרעי עצמו אמר אתמול: ״אני עובד על התכנית כבר חודשים מתחילת מכהונתי כשר הכלכלה", אמר דרעי. "לצערי קיימת אפליית חרדים במגזר הציבורי וגם בפרטי. חרדים לומדים לתואר ראשון ושני, שולחים קורות חיים למכרזים ולא מתקבלים מסיבות שונות. בהחלטה הזאת הממשלה למעשה פותחת את דלת התעסוקה בפני עובדים חרדיים. אני בטוח שתהיה לכך גם השפעה על עבודת החרדים במגזר הפרטי".

"מאז כניסתי למשרד הכלכלה גמרתי אומר לתקן את העוול ודחפתי בכל הכוח לתכנית הזו שתתן מענה חלקי לעובדים החרדיים המוכשרים. אני שמח שהממשלה אימצה את המלצותיי וכבר בשנה הבאה נראה עובדים חרדיים רבים בשירות המדינה", הוסיף יו"ר מפלגת ש"ס.

אלא שבדיקה קלה העלתה כי בהודעת מזכירות הממשלה אודות ישיבת הממשלה הקרובה, לא מופיע כלל על ההצעה החשובה אותה רוצה לקדם שר הפריפריה אריה דרעי. (לקריאת הלו"ז המעודכן להיום לחצו כאן). מנגד, בישיבת הממשלה כן ידונו בהצעת שר הבריאות יעקב ליצמן להוספת טיפולי שיניים משמרים לילדים בגילאי 12 עד 14 שנה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרעי רמאי ידוע כבר לא צריך עוד הוכחות אף אחד לא מאמין לו

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב